“kNOT Theatre” aicina uz brīvo kliedzienu – ritu ritu izrādi “Ved mani mājās! Vol. 2”

29/09/2021

29. un 30. septembrī koncertvietā “Tu jau zini Kur”, Tallinas ielas kvartālā, pirmizrādi piedzīvos vizuāla kustību teātra izrāde “Ved mani mājās! Vol. 2” režisora Edgara Niklasona režijā un jaunas neatkarīgas teātra apvienības “kNOT Theatre” izpildījumā. Izrādes kustību un ritmu veidojis horeogrāfs Jānis Putniņš, skaņu un muzikālo pavadījumu – Evija Vēbere.

Izrādes stāsta pamatā ir patversmes dzīvnieku dokumentālās liecības, kuras caur izrādes formu veido saistvielu starp cilvēcisko un dzīvniecisko, skaidri nenošķirot, kurš jāglābj vairāk – suns vai tā saimnieks, miesa vai dvēsele?

Autsaiders, vienpatis, izstumtais, pie noteikta grupējuma nepiederoša persona – plakātiski nosaukumi cilvēkiem, kuri nereti ir sabiedrībai “neērti” vai pat nevēlami. Bet ko tad, ja šādas personas izveido savu, pavisam jaunu grupējumu, kurā ikviens var atbrīvoties no savām traumām un negatīvajām pieredzēm, kas traucē iekļauties ikdienas dzīvē? Kā tikt laukā no paša radītās cēloņsakarības cilpas? Kā atgūt ticību kādam, kurš sola labāku dzīvi? Cik smaga ir emocionālās brīvības cena?

Ritu ritu izrāde “Ved mani mājās! Vol. 2” ir turpinājums performatīvajai diskusijai – brīvajam kliedzienam “Ved mani mājās! Vol. 1”, kas izskanēja 2020. gada septembrī sarunu festivālā “Lampa” un “Radio Naba” ēterā. Izrāde aizsāka teātra apvienības “kNOT Theatre” darbību ar pētniecībā balstītiem sociālās mākslas projektiem, kas tiek bāzēti fiziskajā, kustību un objektu teātra estētikā, cenšoties runāt par sociāli trausliem un aktuāliem tematiem.

Izrādi veido neatkarīgās teātra apvienības “kNOT Theatre” radošā komanda: režisors, dramaturgs Edgars Niklasons, horeogrāfs Jānis Putniņš, aktieri  Anastasija Džordževiča-Rekuta, Elīna Bojarkina, Rūdolfs Apse, Malgoržata Apse, mākslinieki Evita Bēta un Vladislavs Loiks, izrādē būs dzirdama Evijas Vēberes izrādei īpaši radīta mūzika. Producente – Anete Enikova.

Izrādi ieteicams apmeklēt no 12 gadu vecuma.

Biļetes var iegādāties biļešu tirdzniecības platformā aula.lv.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.