Kas ir festivāls? Kārtējā diena jeb 14. un 15. jūnijs

15/06/2011

DANCEPUNKC jau ir sajucis, kura festivāla diena tagad ir. Tagad gan ir festivāla nakts. Tātad – kas ir festivāls? Festivāls ir tas, ko ļoti gaida un, kad sagaida, tad metas iekšā ar lielu prieku un galvu pa priekšu. Pirmajās pāris dienās vēl viss iet pēc plāna, un tad sākas FESTIVĀLS. Dienas un naktis zaudē robežas, jo viss ir pārvērties par FESTIVĀLU. Dejas nīdēji hakeri, savus dibenus atsēdējuši, mēģina sabotēt DANCEPUNKC darbu.

Nav tik traki. Šodien bija īstā Laiks dejot otrā diena. To, kas bija pirmajā īstajā dienā,  13. jūnijā, mēs jau stāstījām un vēl stāstīsim. Vēl pirmajā īstajā dienā bija festivāla atklāšana, kas bija tieši tik patīkami neformāla, kāda piedien laikmetīgām norisēm.

Taču mēs nepastāstījām, kas gaidāms 14. jūnijā. HAKERU DĒĻ!!! Labās ziņas ir tās, ka tagad mēs jau zinām, kas bija 14. jūnijā. Viss sākās Dailes teātra Mazajā zālē ar somu trupu Gruppen Fyra (tā nav nekāda fašistiska organizācija, bet gan “grupa 4”) un izrādi Mamma! Vai dieniņās, cik trāpīgs gabals! Par mammām, bērniem, vīriem, mammas mammām. Par hierarhijas varenību un trauslumu, par māti, ko nevajag kaitināt, par matu ruļļiem, kas ir tā trauslā līnija starp māti un sievieti. Kustības ziņā izrādē redzams apdejots mājas solis, supermammu konkurss, Austrumu kara deja, pretrunas izlīdzinošā modernā kompozīcija. Tas viss maigā matu ruļļu sienas ietērpā, kas gan vājuma mirklī tiek papostīta, bet gan jau tiks precīzi sašķirota pa atkritumu šķirņu maisiņiem.

izrāde 14.jūnijā

Pēc Mammas! bija Jaunā ģeometrija – Tatjanas Gordejevas un Jevgenija Pankratova bezgala asprātīgais duets, kura galvenā tēma ir dejas mākslas jauno, konceptuālo meklējumu aizrautīga apsmaidīšana. Nekas nav tā kā nākas. Kaitināties var sākt jau no brīža, kad varen strauji tiek atrauts priekškars, kam seko ilga nekā nenotikšana, tad Jevgenija Pankratova ļoti daudzkārtēja krekla vilkšanā mugurā un nost. Tad kā veldze jau sagurušajiem Tatjanas Gordejevas triks ar lillā zeķes sarullēšanu. Cita starpā baleta kustības viņa izpilda tikpat pārliecinoši kā J. Pankratovs ierūc viņai dibenā. Jāuzsver, ka bikses te visiem paliek kājās visu laiku.

Vēl 14. jūnijā uz Betanovusa bija Olgas Žitluhinas dejas kompānijas Ursus maritimus (darbs procesā), Katrīnas Albužes Viltotais zaķis ar rozīnēm un Lienes Gravas Bērnībā mamma mūs ģērba vienādi. Par šiem darbiem tagad nestāstīsim, jo citādi dejas nīdēji-hakeri būs atkal apsēdušies un nepaspēsim izstāstīt, kas būs 15. jūnijā.

15. junijā 20:00 Dailes teātra Mazajā zālē būs kailums un ĢMO Editta Braun Company izrādē LUVOS, vol.2. Par to, cik liels kailums un vai ĢMO būs jāēd, ziņu nav, bet bildes vilina ar to, ka ķermeņu tajos izskatās pēc Roršaha testa. Ja jums rāda dibenu, ko jūs redzat?

15. jūnijā 22:00 uz AB dambja, Betanovusā divas izrādes, kurās garantējam, jo esam pārbaudījuši, iespēju pasmieties – Dmitrija Gaitjukeviča Meiteņu sapnis un Elīnas Breices Es esmu dialogs.

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.