Jukio Suzuki (Japāna) LAIKS DEJOT 2014 ietvaros

29/05/2014

Jukio Suzuki (Japāna)

 

Ķermeņa re-konstrukcija

Horeogrāfs un dejotājs Jukio Suzuki buto bāzēto meistardarbnīcu vada, uzsvaru liekot uz katra dejotāja individuālajām, unikālajām īpašībām un komunikāciju ar citiem caur ķermeni.

Jūs mācīsities, kā apzināties un kustēties saskaņā ar buto principiem, kā pakāpeniski atteikties no ierastajām kustībām un domāšanas veida, tas ir, mēģināt mainīt ķermeņa kvalitāti un tad spēlēties ar šo jauno atradumu.

 

Jukio Suzuki pievērsies buto kopš 1997. gada, uzsākot mācības Asbestos House buto studijā. 2000. gadā nodibinājis kompāniju Yukio Suzuki company KINGYO. Japānā plaši izrādītie Jukio Suzuki dejas darbi ignorē vispāratzītos ķermeniskās izteiksmes veidus, pievēršoties konkrētu dejotāju raksturīgo īpašību maksimālam kāpinājumam. Veidojis horeogrāfijas arī Tokyo City Ballet kompānijai, vadījis buto meistardarbnīcas, piedalījies Asia Dance Conference, Hong Kong Art Festival, TBA Festival (ASV), Dance Triennale TOKYO, Sibiu International Theatre Festival (Rumānija). Jukio Suzuki saņēmis daudzas atzinības un balvas: skatītāju balvu Toyota Choreography Awards (2005), Grand prix Toyota Choreography Awards par izrādi „Confronting Silence” (2008), kā arī iekļauts konkursa Danse Elargie 10 nominantu sarakstā Theatre de la ville, Parīzē (2012).

 

foto: Teppei Hori