“JINX 103”

31/05/2013

Pirmdien, 17. jūnijā, 21.00 / BETANOVUSS

 

Jozefa Trefeli kompānija (Šveice/ Ungārija)

 

Koncepcija, horeogrāfija: Jozsefs Trefeli, Gabors Varga

Deja: Jozsefs Trefeli un Ģjūla Čerepešs

Mūzika: Frederiks Žarabo

 

Izrādes “JINX 103” viedošanai un vieizrādēm Jozefa Trefeli kompānija saņēmusi atbalstu no:

DC Département de la Culture de la ville de Genève

DIP Département de l’Instruction Publique de l’état de Genève

La Loterie Romande

RESO Switzerland & Fête de la Danse, Genève

Prohelvetia

Prohelvetia Johannesburg

Swiss Dance Days 2013

Aeroewaves 2013

 

Eksperimentējot ar ritmu un dzīves rituāliem, Jozsefs Trefeli un Gabors Varga, radījuši enerģētiski spēcīgu un valdzinošu dejas izrādi. Divus dejotājus, kurus vieno ungāru diaspora – viens dzimis Austrālijā, otrs – PSRS, kopā savedis viņu kopējais tautas mantojums. Viņi satiekas dejā – mākslas žanrā, kas kopīgs abiem, pat ja to katrs mācījies savā zemeslodes malā. Caur kopīgu, rezonējošu ķermeņa perkusiju kustību vārdnīcu, kur pat paši vienkāršākie ritmi ir ļoti sarežģīti – ar plaukšķināšanu un sišanu, klikšķināšanu un blietēšanu viņi rada elpu aizraujošu, zibeņojoši ātru kāju deju.

Kāpēc JINX 103? Daudzās valodās, ja divi cilvēki vienlaicīgi pasaka vienu un to pašu, ir vārdi, kuri jāpasaka, lai izvairītos no nelaimes : franči saka – chips, angļi – jinx, ungāri saka – 103.

Jozsefs Trefeli ir ungāru izcelsmes austrālietis kopš 1996. gada dzīvo Ženēvā. Astoņus gadus darbojoties Alias Compagnie, Jozsefs saņēmis gan kritikas un skatītāju atzinību daudzās pasaules valstīs. Savukārt par daudzām un dažādām savām dejas izrādēm un horeogrāfijām viņš izpelnījies augstu kritikas vērtējumu sešos kontinentos, trīsdesmit valstīs un vairāk kā simts pilsētās. Stilu daudzveidība Jozsefa horeogrāfijās ietver laikmetīgo deju, kabarē, teātri, muzikālo komēdiju un operu. Viņš ir sevi ir pierādījis gan solo darbos, gan veidojot horeogrāfijas vairāk kā piecdesmit dejotājiem. Pilns Jozefa CV atrodams: www.jozseftrefeli.org.

 

Ģjūla Čerepešs dejotājs un horeogrāfs dejojis tādās kmpānijās kā  Central-Europa Dance Theater (Ungārija) and En-Knap Group (Slovēnija). Mācījies Tautas mākslu vidusskolā un Budapeštas Laikmetīgās dejas akadēmijā. Strādājis un mācījies pie tādiem dejas meistariem kā: David Zambrano, Anton Lachky, Milan Tomašik, Simone Sandroni, u.c.. Starp viņa autordarbiem, kas ietver dažādu mākslas žanru savienojumu, ir arī vides preformance „Atdzīvini pili”, un dejas un dejas teātra izrāde „New age čigāni”.

Foto: ©Gregorijs Batardons