Izrāžu skatē “LiVe” starptautiskos nozares profesionāļus iepazīstinās ar Latvijas laikmetīgā teātra un dejas aktualitātēm

07/10/2021

No 2021. gada 2. līdz 5. novembrim Rīgā norisināsies Latvijas izrāžu skate “LiVe”, kurā ārvalstu teātra nozares pārstāvjus iepazīstinās ar 15 Latvijas teātru veidotām un ekspertu izraudzītām izrādēm. “LiVe” notiks hibrīdformā – gan klātienē, gan speciāli veidotā digitālajā platformā, kurā notiks ātrās projektu prezentācijas jeb “piči”, sarunas, diskusijas un, protams, arī izrādes.

Skates mērķis ir iepazīstināt starptautiskos skatuves mākslas profesionāļus, festivālu rīkotājus, kuratorus, kritiķus, žurnālistus un citus radošo nozaru pārstāvjus ar Latvijas teātra nozares attīstības tendencēm un skatuves mākslas daudzveidīgo ainavu, tās māksliniekiem, režijas novatorismu un kvalitatīviem iestudējumiem, kas atbilst viesizrāžu formātam arī starptautiskā mērogā.

Šī gada skates programmā iekļautas Latvijas Jaunā teātra institūta un Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT), veidotās ekspertu žūrijas izvēlētas izrādes, kuras viesiem būs iespējams  noskatīties pilnā garumā klātienē un/vai tiešsaistē. Programmā ir iekļautas izrādes gan no valsts teātru (Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Liepājas teātra), gan arī neatkarīgo teātru (Ģertrūdes ielas teātra, “Dirty Deal Teatro”, “Kvadrifrons”, Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājas “Zirgu pasts” un teātra apvienības “ESARTE”) repertuāriem.

Skatē tiks izrādīta arī režisora Vladislava Nastavševa izrāde “Svešinieki vilcienā” (Latvijas Nacionālais teātris), režisora Viestura Meikšāna “Dēmons” (Liepājas teātris), gan Ģertrūdes ielas teātra izrādes “Pazaudētās dziesmas” un “Baiļu rutīna”. Uz teātra skatuvēm šoruden tiks spēlētas arī “Kvadrifrona” akadēmiskā izrāde “Ciešamā kārta” (režisors Klāvs Mellis), arī Klāva Kristapa Košina krimināldetektīvs “Konklāvs” un daudzas citas. Plašāk ar informāciju par skates programmu un izrādēm aicinām iepazīties projekta mājaslapā.

Paralēli intensīvai izrāžu programmai LJTI skates viesiem piedāvās “ātrās prezentācijas” – 15 minūšu garas projektu prezentācijas par deviņām izrādēm, kas tapušas pēdējo piecu gadu laikā vai vēl tiek attīstītas. Projektu prezentācijās piedalīsies dramaturģe Laura Stāšane, kino un teātra režisore, dramaturģe Krista Burāne, mākslinieku duets IevaKrish, laikmetīgās dejas horeogrāfe Jana Jacuka, biedrība “Sansusī”, biedrība “LAUKKU”, LKA Eduarda Smiļģa teātra muzeja radošā apvienība “LDM5”, kā arī  režisori Valters Sīlis, Kārlis Krūmiņš, Henrijs Arājs un Klāvs Kristaps Košins.

Programmu papildinās klātienes un tiešsaistes sarunu un diskusiju cikls ar starptautisku vieslektoru (Agata Kołacz, TR Warsawa (Polija) , Kris Nelson, LIFT Festival, (Lielbritānija), Lisa Gilardino, Samara Editions, (Itālija)) dalību, kā arī notiks individuālas tikšanās ar vietējiem režisoriem, dramaturgiem, skatuves māksliniekiem un producentiem.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.