Izrāde „Solo piecpadsmit”

04/11/2014

22. un 23. novembrī plkst. 18:00 Ģertrūdes ielas teātrī iespēja redzēt laikmetīgās dejas izrādi „Solo piecpadsmit”. Izrāde nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā „Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”.

„Solo piecpadsmit” ir nebijis laikmetīgās dejas projekts, kura ietvaros 14 laikmetīgās dejas horeogrāfi radīja īsformāta solo darbus Olgai Žitluhinai. Horeogrāfe, kas zināma kā Latvijas laikmetīgās dejas ciltsmāte, šajā izrādē iejūtas dejotājas lomā.

Vairums izrādes horeogrāfu – Katrīna Albuže, Nadežda Beļajeva, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Ramona Galkina, Liene Grava, Elena Jacinta, Lilija Lipora, Līga Liberte-Lasmane, Elīna Lutce, Valērijs Oļehno, Sintija Siliņa, Guntis Spridzāns un Eva Vancāne – laikmetīgo deju studējuši Latvijas Kultūras akadēmijā Olgas Žitluhinas vadītajā programmā, visi darbojas Latvijas laikmetīgajās dejas laukā, līdz ar to šī izrāde ļaus saskatīt arī zināmu nozares kopainu. Vienlaikus projekts pēta dažādu mākslas profesiju un varas attiecības. Izrādē ne tikai horeogrāfe „pakļaujas” savu audzēkņu vadībai, bet arī atbildība par izrādes galīgo formātu uzticēta, nevis horeogrāfam vai režisoram, bet gan mūzikas producentam ELVI un dejas dramaturģei Intai Balodei.

Netradicionāla ir izrādes „Solo piecpadsmit” tapšanas gaita. Katram horeogrāfam atvēlēti divi dažu stundu mēģinājumi ar dejotāju Olgu Žitluhinu. Mēģinājumu laikā viņi izveido horeogrāfiju, kas tiek nofilmēta, lai to varētu izmantot tālākā izrādes izstrādes etapā, bet pārējo horeogrāfu darba rezultātus neredz. Kad visas horeogrāfijas tapušas, darbu ar uzfilmētajiem 1 līdz 9 minūtes garajiem video materiāliem sāk ELVI un Inta Balode, kas atbildīgi par kopējo izrādes struktūru – horeogrāfiju secību un skaņainu. Maija nogalē sāksies viņu un Olgas Žitluhinas kopīgie mēģinājumi, kuros izrādes horeogrāfi nepiedalīsies, līdz ar to pirmizrādē būs vismaz 14 ļoti ieinteresēti skatītāji.

Piecpadsmit no SOLO PIECPADSMIT

Katrīna Albuže grib spēlēt dažādās izrādēs, un viņa to arī dara. Daudz laika aizņem izrāžu mēģinājumi.

Nadežda Beļajeva grib likt cilvēkiem just. Lielāko laika daļu viņa klausās mūziku, vēro un analizē procesus un parādības.

Evita Birule grib darīt to, ko šobrīd dara – piedalās laikmetīgās dejas projektos. Savu laiku viņa velta mēģinājumiem, jogai un domām par nākotni.

Dmitrijs Gaitjukevičs grib atpūsties, spēlēt volejbolu, dejot. Bet viņam nākas ļoti daudz laika veltīt darbam.

Ramona Galkina ļoti gribētu kādu laiku darīt kaut ko vienu. Taču pašreiz viņa dara daudzas lietas, īpaši daudz laika aizņem festivāls.

Liene Grava grib uztaisīt savu dejas izrādi. Tikmēr viņa velta laiku visam, kas saistīts ar deju, ķermeņa iesildīšana aizņem lielāko daļu no dzīves.

Elena Jacinta grib vairāk laika veltīt radošai darbībai. Taču pagaidām lielāko laika daļu aizņem plānošana.

Līga Liberte grib veidot jaunu izrādi un to arī dara. Viņa savu laiku velta vienpatībai, teorētiskai un praktiskai dejošanai un ģimenei.

Lilija Lipora grib veidot horeogrāfijas, grib dejot un grib dziedāt. Tā ir sanācis, ka visvairāk laika viņa velta darbam.

Elīna Lutce gribētu veidot solo izrādi. Tomēr pašreiz visvairāk laika aizņem mēģinājumi dažādiem projektiem.

Valērijs Oļehno dara to, ko grib. Viņš visvairāk laika velta savam dēliņam.

Sintija Siliņa-Zante gribētu būt horeogrāfs darbā ar nepopulārām tēmām. Lielāko daļu viņas laika aizņem gatavošanās, t. i., organizēšana, plānošana konceptualizēšana.

Guntis Spridzāns grib dalīties ar savām idejām, un viņš to arī dara. Bet viss prasa laiku un spēku, tāpēc diezgan daudz laika paiet pēc principa – nav spēka, bet vajag!

Eva Vancāne vēlas dejot neatkarīgos projektos un būt aizrautīga horeogrāfe. Tikmēr viņa daudz domā un daudz dejo.

Olga Žitluhina grib, lai ir interesanti gan dzīvē, gan mākslā. Un lai ir pa īstam. Viņa izbauda situāciju, kurā nav noteicēja, bet vienlaikus saprot, ka pavisam no sevis nevar izbēgt. Lielāko daļu viņas laika aizņem fiziska un emocionāla “nobriešana”, ka viņai jābūt uz skatuves veselu stundu. Viņa baidās, vai cilvēki tik ilgi uz viņu varēs skatīties.

Pirmizrāde 2014. gada 3. jūnijā.

Biļetes www.bezrindas.lv un galerijā „Istaba” (Kr. Barona iela 31a) vai pirms izrādes, rezervācija kase@git.lv

Horeogrāfi: Katrīna Albuže, Nadežda Beļajeva, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Ramona Galkina, Liene Grava, Elena Jacinta, Lilija Lipora, Līga Liberte-Lasmane, Elīna Lutce, Valērijs Oļehno, Sintija Siliņa, Guntis Spridzāns, Eva Vancāne

Dejo: Olga Žitluhina

Izrādes kopējā struktūra un skaņa: ELVI un Inta Balode

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome.

 

Saistītie raksti:

Elīna Bērtule „Izrāde kā skolas bērns”

Valts Miķelsons „Attēli par „Solo piecpadsmit”

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.