Izdota baletdejotājam Aleksejam Avečkinam veltīta grāmata

27/05/2015

26. maijā,  baletdejotāja Alekseja Avečkina (1976 – 2013) dzimšanas dienā, klajā laista Guntas Bāliņas apkopotā atmiņu grāmata „Piekūna lidojums. Baletdejotājs Aleksejs Avečkins. Atmiņu impresijas”.

Dejas kritiķis Eriks Tivums savulaik par Alekseju rakstīja: „Uz Latvijas baleta prinču un pirmo mīlētāju fona viņš izcēlās pat vēsturiskā dimensijā. Tradicionālo skaistuļu, liriķu un romantiķu vietā bija noslēpumains, subtils vīrietis, kam piemita gazeles grācija un piekūna lepnais, mierīgais planējums augstu debesīs.”

Piekūna lidojums. Baletdejotājs Aleksejs Avečkins. Atmiņu impresijas

„Šī grāmata ir par Mīlestību. To Mīlestību, kuru savās atmiņās izdzīvo Alekseja Avečkina tuvinieki, draugi, kolēģi, pedagogi, viņa daudzie skatītāji, kuri ļoti mīlēja viņa mākslu un cilvēcisko būtību, kuriem viņš arī tagad nozīmē daudz. Daudz vairāk par izcilu baleta premjeru, brīnišķīgu skatuves partneri, gudru un smalkjūtīgu draugu,” tā grāmatas ievadvārdos rakstījis viens no Alekseja draugiem komponists Arturs Maskats.

Grāmatā „Piekūna lidojums” līdzās bagātīgām foto liecībām no LNO izrādēm ar Alekseja piedalīšanos lasāmi atmiņu stāsti, kuros dalījušies viņa draugi un kolēģi. Visi grāmatas teksti ir tulkoti arī krievu valodā. Izdevuma māksliniece – Ieva Upmace, literārā redaktore – Lauma Mellēna, krievu valodas tulks – Nadežda Mileiko, grāmata iespiesta tipogrāfijā ULMA.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
  • 25/10/2015
    Sarmīte
    -
    jaksesg@inbox.lv

    Saturiski augstvērtīga un grezna grāmata par mūsu visu mīlēto baleta mākslinieku.