“Il cimento della struttura e dell’accento”

31/05/2013

Sintija Siliņa (Latvija)

Sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentiem

Svētdien, 16. jūnijā, 21.00 / Rīgas Doma dārzā

 

 

 

 

Horeogrāfija: Sintija Siliņa

Mūzika: Antonio Vivaldi, ELVI

Skaņa: Kristaps Krievs

Deja: Agate Bankava, Annija Belogrudova, Ģirts Bisenieks, Ivars Broničs, Agate Cukura, Taisija Frolova, Rūdolfs Gediņš, Eva Kronberga, Rūta Kublicka, Sandra Lapiņa, Karīna Lapšina, Anastasija Lonšakova, Anne-Birth Nord, Anna Novikova, Rūta Pakalne, Alise Putniņa, Jānis Putniņš, Mārtiņš Sprūds, Anete Tambaka, Maija Tjurjapina

 

Izrāde, kuras impulss ir Antonio Vivaldi 12 koncertu cikls Il cimento dell’armonia e dell’inventione („Harmonijas un jaunrades sacensība”, 1725). Tā ir detalizētas horeogrāfijas saspēle ar eksperimentālas elektroniskās mūzikas ainavām dzīvā, plūstošā izpildījumā. Tā ir arī attiecību metafora. Mūžīgie jautājumi – saturs vai forma? Tekstūra vai akcents? Tehnika vai izjūta? Tas, kas atrodas pa vidu, galu galā kļūst būtiskāks. Jo neredzams.

 

Sintija Siliņa ir horeogrāfe, dejotāja un dejas pasniedzēja, brīvmāksliniece un daļa no apvienības Dejas anatomija, kopš 2007. gada piedaloties un iniciējot dejas projektus gan Latvijā, gan ārvalstīs. Sintiju Siliņu īpaši interesē sadarbība ar mūziķiem – viņa māca kustību un skatuves improvizāciju jauniem mūziķiem, tāpat regulāri iesaista mūziķus dejas izrādēs. Šī ir horeogrāfes pirmā sadarbība ar elektroniskās mūzikas producentu ELVI (zināms kā Elvi Soulsystems un ELVI/DUNIAN).

Foto: Kaspars Kursišs