Festivāls “Vides deja” piedāvā dejas videofilmu programmu tiešsaistē

26/10/2021

Atskatoties uz aizvadītās vasaras “Vides dejas” festivālu Līgatnē, trīs piektdienās notiks trīs tiešsaistes pasākumi. Katrā no tiem būs iespēja noskatīties divas video dokumentētas dejas performances/izrādes.

29. oktobrī – dejas performances “Femina” un “Viena tante teica”.

5. novembrī – vides dejas performances “Pirmais lidojums” un “Izdzīvošana”.

12. novembrī – dejas performances “Sync” un “Izbalansēt”.

Pēc noskatīšanās pasākuma dalībnieki aicināti piedalīties sarunās par redzēto, piedzīvoto, izjusto un izprātoto. Pasākumā piedalīsies konkrēto dejas izrāžu horeogrāfi, video operatori, un daļēji arī radošās grupas. “Vides dejas” videofilmas tapušas sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu.

Trīs no sešām izrādēm bija īpaši veidotas un iestudētas konkrētā vidē, trīs pārējie darbi tika pielāgoti videi. Festivāla mājaslapā var iepazīties ar darbu autoriem, nosaukumiem un nelielu aprakstu.

Vides dejas performanču/izrāžu horeogrāfi: Sabīne Neilande, Madara Luīze Muzikante, Guna Briža, Katrīna Albuže, Līva Nora Apšeniece, Nauris Miķelis Goba, Aigars Larionovs, Arina Buboviča u. c mākslinieki.

Reģistrācija pasākumam, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU

“Vides deja” ir ikgadējs ceļojošs notikums, kas jau vairāk nekā desmit gadu garumā Latvijā meklē savdabīgas spēles vietas, lai iepazīstinātu skatītājus ar laikmetīgās dejas darbiem dažādās vidēs. Augusta sakumā dejas mākslinieki un vairāk nekā 200 skatītāju devās uz Līgatni, kur dejas māksla pulsēja vienā ritmā ar pasakaino dabu un vēsturi. Šī gada festivāls bija citādāks gan māksliniekiem, gan skatītājiem: saīsināta mākslinieciskā programma, bet aktīva, varētu teikt, sportiska skatītāju iesaistīšanās iestudējumu atrašanā, norisē un vērošanā.

Attēls: festivāla publicitātes foto.