Festivāls “Vides deja” Līgatnē piedāvās trīs izrāžu takas

14/07/2021

Festivāls “Vides deja” aicina 1. augustā apvienot  Līgatnes apceļošanu un laikmetīgās dejas jauniestudējumus trīs dažādās izrāžu takās – “Vides dejas” Pastaigu, Velo un Laivu takā.

“Vides dejas” Pastaigu takā būs iespēja apskatīt Līgatnes vēsturiskos 19. gs. papīrfabrikas strādnieku namiņus, šķērsot Līgatnes upi, uzkāpt kādā no Līgatnes kalniem un atrast izrādes norises vietu. Takas ietvaros būs skatāmi horeogrāfes Katrīnas Albužes  darbs “Izdzīvošana” un Līvas Noras Apšenieces dejas performance “SYNC”.

“Vides dejas” Velo takā varēs doties izbraukumā gar Līgatnes smilšu alām un klintīm, cauri pagalmiem un pa meža celiņiem. Jaunākās ziņas varēs uzzināt Madaras Luīzes Muzikantes un Gunas Brižas iestudējumā “Viena tante teica”. Takas ietvaros būs skatāma arī horeogrāfes Arinas Bubovičas izrāde “Pirmais lidojums”.

“Vides dejas” Laivu taka piedāvās laivot gar gleznainajiem Gaujas krastiem un klintīm, kas ir augstākie devona iežu atsegumi Latvijā. Ceļā varēs apstāties, izkāpt krastā un pēc norādēm vai gida pavadījumā atrast izrādes vietu. Horeogrāfu Aigara Larinova un Naura Miķeļa Gobas dejas performance “Izbalansēt” pētīs līdzsvaru laivā un dzīvē. Brauciena turpinājumā Sabīnes Neilandes dejas izrāde “Femina” ļaus aizdomāties par sievietes identitāti mūsdienu sabiedrībā. Lai nokļūtu līdz takas sākumam, nepieciešams personīgais auto transports. Tālāk varēs doties ar savu vai festivāla organizatoru sarūpētu laivu vai personīgo SUP dēli. Maršruta noslēgumā festivāls nodrošinās transportu, lai personīgo automašīnu šoferus aizvestu uz takas sākumu.

Visām takām reģistrēšanās ar ieejas biļetēm norisināsies pie Tūrisma informācijas centra (Spriņģu iela 2, Līgatne).

31. jūlijā un 1. augustā Līgatnes un festivāla  apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt arī izstādi-video instalāciju “A Quiet Place” (Klusa vieta), kas tiks ierīkota brīvdabas skatītāju zālē Līgatnes Lustūža klints alā. Izstāde aicina uz ērtu, vienpersonisku atpūtu klubkrēslā. Kristīnes Brīniņas video darbs parāda cilvēkus visneaizsargātākajā un universālākajā stāvoklī – miegā.

Festivāla “Vides deja” mākslinieciskā vadītāja un radošā producente Lilija Lipora stāsta:  “Līgatne iedvesmo un ierobežo, tā ir daudzveidīga un krāsaina kā dzīve. Te ir ieleja, tur – kalns. Te tev skatiens traucas tālumā, te tas atduras pret smilšakmens klinti. Tikko tu karsējies saulītē, citā mirklī vari pazust vēsā, tumšā alā. Te tu sajūti Līgatnes cilvēkus, te tu atkal pazaudē saikni. Līgatne ir vieta, kas prasa, izaicina domāt, sajust, radīt un pastāvēt. Esmu pateicīga par sadarbību, iedvesmu un iespēju “Vides dejas” festivālam jau otro gadu iepazīt Līgatni un aicinu aktīvās atpūtas, kultūras un mākslas cienītājus neatkarīgi no vecuma, bet rēķinoties ar takās nepieciešamo fizisku aktivitāti, piedzīvot īpaši festivālam izveidoto ceļojumu!”

Plašāka informācija pieejama festivāla Facebook lapā.