ES mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas projekta ietvaros Rīgā ierodas divas rumāņu horeogrāfes

01/09/2011

Eiropas mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas dejas programmas E–Motional Bodies & Cities ietvaros 1. – 28. septembrī Rīgā dzīvos un strādās divas laikmetīgās dejas mākslinieces no Rumānijas – Mihaela Dancs un Madalina Dan. Rezidences laikā mākslinieces veidos dejas izrādi, kas jau novembrī tiks sniegta Latvijas skatītāju vērtējumam. Viņas tiksies ar laikmetīgās mākslas pārstāvjiem un piedāvās interesentiem vērot kādu no mēģinājumu procesiem, iepazīstinot ar sava darba metodēm. Rezidences beigās Mihaela un Madalina dalīsies ar skatītājiem mēneša laikā padarītajā.

Rezidenci organizē Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, kas ir projekta E–Motional Bodies & Cities koordinatore Latvijā. Rezidences vieta būs uz peldošās galerijas BETANOVUSS.

Bijusī zobārste Mihaela Dancs ir skatuves māksliniece un horeogrāfe, kas dzīvo un strādā Bukarestē. Viņa ir bijusi dejotāja sadarbībā ar Alison Green, Catalina Gubandru, Andreea Capitanescu, Florin Flueras, Maria Baroncea & Eduard Gabia, Bernard Baumgarten, Vava Stefanescu, Madalina Dan, Robin Dingemans. Māksliniece sadarbojusies arī ar Rui Catalao un Carmen Cotofana, radījusi solo darbus, ko prezentējusi teātros, dzīvokļos un mansardos, baznīcās, fabrikās un dejas studijās Bukarestē, Ņujorkā, Vīnē, San Diego, Londonā. 2010. gadā Mihaela bija stipendiāte Dance WEB programmā festivāla Vienna/ Impulstanz ietvaros.

Madalina Dan ir mācījusies Horeogrāfijas vidusskolā Bukarestē un horeogrāfijas nodaļā Drāmas un Filmas universitātē Bukarestē, kur saņēmusi mākslas maģistra grādu dramaturģijā. Bijusi Oleg Danovski Dance Company dalībniece. 2008. gadā viņa saņēma stipendiju Danceweb stipendiju programmā Tanzwochen Vienna festivāla ietvaros. Pasniedz laikmetīgo deju amatieriem Nacionālajā dejas centrā Bukarestē un ir viena no iniciatoriem izglītības programmai In2grad. Viņas darbi ir radīti Rumānijā, Lielbritānijā, ASV, Vācijā, Austrijā, Itālijā.

Vairāk informācijas par projektu E–Motional Bodies & Cities meklējiet mājas lapā:www.dance.lv

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.