Emocionāli ķermeņi un mākslu krustceles. Baltā nakts mākslas centrā „Totaldobže”

07/09/2012

Dita Eglīte

Baltajā naktī no plkst. 22:00 līdz 6:00 mākslas centrā „Totaldobže” jau trešo reizi notiks urbānās kultūras projekts “URBAN POETRY”. Pasākumā piedalīsies Lielbritānijas un ASV pārstāvji – “spoken word” dzejnieki no Londonas, laikmetīgās mūzikas komponists no Ņūmeksikas un “Trish Brown Dance Company” dejotāja no Ņujorkas, kā arī starptautiska laikmetīgās dejas projekta “E–MOTIONAL Bodies & Cities” dalībnieki.

Ik pa laikam informācijas telpā sastopama vārdu virkne „E-MOTIONAL Bodies & Cities”, kas personīgi man pirmām kārtām ierosina domāt par kādu emocionālu ķermeni virtuālā formātā. Kaut gan patiesībā tā ir viena milzīga performance, ar to saprotot laikā un telpā neierobežotu procesu. Starptautiskais un starpdisciplinārais projekts „E-MOTIONAL Bodies & Cities”, kas ir Eiropas mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas programma laikmetīgās dejas nozarē,  sevī ietver ļoti daudz dažādu aktivitāšu, kurās redzami arī Latvijas mākslinieki. Piemēram, šobrīd (septembra pirmajās divās nedēļās) „Totaldobže” mākslas centrā kopā strādā  laikmetīgās dejas un vizuālās mākslas pārstāvji no Latvijas, Īrijas, Rumānijas, Lielbritānijas un Kipras, pievēršoties tēmai „Ilūzijas”. Rīt, 8. septembrī  plkst. 22:00, Baltās nakts ietvaros „Totaldobže” mākslas centrā tiks dota iespēja ieskatīties radošajā procesā, bet šī mākslinieciskās izpētes procesa divu nedēļu pieredzes kopsavilkums šepat tiks prezentēts 14. septembrī. Taču darbs šajā kompānijā jau 2013. gada sākumā turpināsies Londonā, lai noslēgtos pavasarī Bukarestē.

Būtiska informācija laikmetīgās dejas lietpratējiem – „Totaldobžes” mākslas centra augšējā stāva zālē ir jauna, skaista, gaiša dēļu grīda! Tagad tikai loģiski šķiet cerēt, ka „Totaldobžē” organiska un neatņemama procesu virzītāja būs arī laikmetīga deja.  Vieta laikmetīgās mākslas dzīves aktivitātēm tak lieliska!

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.