Elzai Leimanei pasniegs Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu

24/03/2022

Tuvojoties Starptautiskajai teātra dienai, kas tiek atzīmēta 27. martā,  LTDS valde lēmusi, ka izcilības balvas šogad saņems aktrise Veronika Plotņikova, aktieris Mārtiņš Meiers, režisors Valters Sīlis, baletdejotāja Elza Leimane un režisore, pedagoģe Māra Ķimele.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, Latvijas Nacionālā opera un balets, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija, Latvijas Kultūras akadēmija un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs.

Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu pasniegs Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošajai baleta solistei Elzai Leimanei par izciliem panākumiem baleta izrāžu izpildītājmākslā, kā arī par aktīvu darbību kā dejas horeogrāfei.

Lilitas Bērziņas balvu pasniegs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrisei Veronikai Plotņikovai par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā.

Harija Liepiņa balvu pasniegs Valmieras Drāmas teātra aktierim Mārtiņam Meieram par izciliem aktierdarbiem, ieguldījumu teātra mākslā un uzticību sev un savai profesijai iepriekšējo sezonu laikā.

Eduarda Smiļģa balvu lemts pasniegt režisoram Valteram Sīlim par viņa nozīmīgo, drosmīgo un mākslinieciski augstvērtīgo darbu pēdējo sezonu laikā, veidojot sociāli aktīvas un intelektuāli piesātinātas izrādes par būtiskiem šodienas sabiedrības un vēstures jautājumiem visās trīs Baltijas valstīs, bet jo īpaši Latvijā, dažāda izmēra un statusa teātros – gan valsts, gan pašvaldību, gan neatkarīgos projektos un festivālos, bet jo īpaši Latvijas Nacionālajā teātrī.

Jēkaba Dubura balvu pasniegs Latvijas Kultūras akadēmijas profesorei, režisorei Mārai Ķimelei par gandrīz 50 gadu darbu teātra pedagoģijā, pierādot savu neizsīkstošo enerģiju, radošo garu un profesionālo atbildību, lieliski apliecinot spēju savienot radošo un pedagoģisko darbu, skolojot gan jaunos aktierus, gan jaunos režisorus.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks latviešu teātra mākslas dzimšanas dienā 2. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Foto no Elzas Leimanes personīgā arhīva.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.