“Eima, bērni, čigānos!”

21/12/2020

Dejas “Eima, bērni, čigānos” video klips tapis pēc gandrīz 2 mēnešu ilga attālinātā darba ZOOM platformā. Šis video ir spilgts piemērs tam, ka dejas nozare spēj izdzīvot arī šajos grūtajos apstākļos.


Video klips tapis 2020.gada decembra sākumā, stingru Covid-19 ierobežojumu laikā. Tas tapis laikā, kad atļautas tikai attālinātas vai individuālas deju nodarbības. Šīs dejas video klipu septembrī sākām plānot, cerot, ka īsi pirms Ziemassvētkiem visi bērni varēs satikties Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, ka varēsim veidot dejas zīmējumus un dejot pāros. Tomēr Covid-19 straujajai izplatībai sekoja stingrāki
ierobežojumi un drīz vien sapratām, ka sākotnējā iecere neizdosies. Tādēļ video klips tapis katram dejotājam pašam izveidojot savu tēlu un tērpu, pašam izvēloties vietu, kur dejos, un pašam (ar vecāku un ģimeņu palīdzību) iefilmējoties. Savukārt lielās budēļu maskas, ko attēlo “Dzirnu” horoegrāfi un pedagogi, tika iefilmētas – kā sākotnēji iecerēts – Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Horeogrāfi – Dagmāra Bārbale un Kaspars Brauns
Video režija – Dagmāra Bārbale
Video pēcapstrāde – Dagmāra Bārbale
Izmantotā mūzika: “SVĀTKI GUOJA”,
Folkloras kopa “Laiksne”
Latviešu tautas mūzika un vārdi
Gata Gaujenieka aranžējums
Ierakstīts studijā GEM, skaņu režisors: Gatis Gaujenieks

Grupa “LAIKSNE”:
Baiba Indrēvica
Lauma Garkalne
Dina Liepa
Vineta Romāne
Aija Biezaite
Imanta Nīgale
Kaspars Indrēvics
Gatis Gaujenieks

Dejo – Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” 3A sagatavošanas grupa, kā arī Agris Daņiļevičs, Dagmāra Bārbale un Kaspars Brauns

Titulbilde: Publicitātes foto

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.