Drupas

10/06/2021

“Braucot pa Kurzemes apvidu, vēroju un dokumentēju pamestās ēkas, kuru Latvijā, lauku reģionos, ir ļoti daudz. Tukšās mājas raisīja virkni asociāciju – kopdzīve līdz mūža beigām, sabrūkošas ģimenes, vardarbīgas attiecības, trūkums, ilgas, cerības, vientulība un patvērums. Kamēr daba pārņem ēku drupas, kaut kur citur tiek celtas jaunas mājas, pielāgojot tās cilvēka šķietamām vajadzībām. Graustu konstrukcijas un personīgais pārdzīvojums kļuva par inspirāciju izrādei “Drupas”,” stāsta Kristīne.

“Drupas” būs skaniska, ritmiska un fiziska izrāde, kuras kustību partitūru veidos dejotājas sadarbība ar 500 ķieģeļiem, apspēlējot cilvēka un vides dažādās attiecības. Darba iecere sasaucas ar Martina Heidegera filozofiskās esejas “Būvēšana, dzīvošana, domāšana” ideju, ka mājošana un rūpes par lietām ir tiešais ceļš, kurā realizējas cilvēka esamība. Kristīnes Brīniņas izpildījumā darbs iegūst sociālpolitisku un eksistenciālu nozīmi. To caurvij ilgas, ievainojamība un trauslums, kam tiek pretnostatīts spēks un apņemšanās, kas pakļauj ķermeni riskam. Kustības un objektu mijiedarbībā radītās skaņas papildina mūziķa Maksima Šenteļeva analogo instrumentu muzikālā ainava.

15. jūnijā plkst. 21.30 Liepājā, Pasta ielā 26 (autostāvvietā), bezmaksas izrāde. To varēs apmeklēt cilvēki, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši pēdējā pusgada laikā. Apmeklētājiem ierodoties jāuzrāda Covid- 19 sertifikāts un derīgs personu apliecinošs dokuments. Plašāka informācija un pieteikšanās šeit.

19. jūnijā plkst. 21.30 pirmizrāde notiks Rīgā, AB dambī, festivāla “Laiks dejot” ietvaros. Pieteikšanās šeit.

Pasākumu atbalsta: Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Attēls: skats no izrādes “Drupas”, foto Ilze Kauliņa.