Dokumentālās dejas izrādes “I’m a Really Shy Person” brīvdabas pirmizrāde Cīravā

18/07/2016

30. jūlijā Cīravā notiks Kristīnes Brīniņas dokumentālās dejas izrādes “I’m a Really Shy Person” (es esmu ļoti kautrīgs cilvēks – angļu val.)brīvdabas pirmizrāde. Tikšanās plkst. 20.30 autobusa pieturā “Cīrava”.

“I’m a Really Shy Person” ir horeogrāfes Kristīnes Brīniņas mono izrāde. Tās ideja ir tapusi, iedvesmojoties no diriģenta Andra Nelsona, vērojot viņu darbībā un klausoties intervijas. Horeogrāfi dziļi aizkustināja mākslinieka atklātība, vienkāršība un mīlestība pret to, ko viņš dara. Šobrīd Kristīne diriģentu varētu dēvēt par savu varoni. Tas, ka Nelsons tieši šogad ir saņēmis prestižo “Grammy” mūzikas balvu ir tīrā sagadīšanās, jo izrādes stāsts nav par karjeras panākumiem, bet par spēju būt ar atvērtu sirdi. Kristīnei radās vēlēšanās spēt tikpat dabiski un vienkārši runāt par sevi un savu aicinājumu. Nelsona pārdomas ir precīzi izteikušas mākslinieces personīgās izjūtas un iemeslus, kādēļ viņa nodarbojas ar savu profesiju – deju. Ar teksta, mūzikas, ķermeņa valodas un fantāzijas starpniecību horeogrāfe centīsies iemiesoties apbrīnotajā māksliniekā ar cerību tajā saskatīt sevi. Domājot par diriģenta un orķestra attiecībām, Kristīne vēlas, lai izrāde ir ne tikai personīgs stāsts, bet lai tā ir arī aicinājums skatītājiem pievērst uzmanību kustībām un darbībām, ko mēs izpildām ikdienā un kādu “skanējumu” tās rada sabiedrībā un notikumos ap mums.

Idejas autore, horeogrāfe un izpildītāja: Kristīne Brīniņa

Producents: “Pigeon-Bridge”

Līdzproducents:  “Cita Abra”

Finansiāli atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds

Atbalstītāji un sabiedrotie:

Cīravas Pagasta pārvalde, Cīravas kultūras nams, Cīravas arodvidusskola, Cīravas Luterāņu baznīca, PXB, AS “Latvijas Valsts Meži”, Starptautisks mūzikas festivāls “Laba Daba 2016”, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, Ģertrūdes ielas teātris, “Tritone Studio”, “Gutenberga Druka”, Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā, “Birzī”.

Informatīvais atbalsts: “Kurzemes Radio”, Radio “Naba”, “Delfi.lv”, “KultūrasVēstis.lv”, “Satori”, “Pastaiga”, “Veto Magazine”, “Dance.lv Žurnāls”

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.