Dokumentāla dejas izrāde bērniem un viņu vecākiem “Spēlēsim mājās”

06/08/2017

Valmieras vasaras teātra festivālā ietvaros kopā ar Valmieras teātra aktieriem un viņu bērniem režisore un horeogrāfe Kristīne Brīniņa iestudējusi dokumentālu dejas izrādi “Spēlēsim mājās”. Tās pamatā ir četru bērnu radīta pasaule, ko uz skatuves izdzīvo viņu vecāki. Izrāde ir kā aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skatu punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem vecāki. Izrādes norises laiki – 4. augustā plkst. 17:00, 5. augustā plkst. 13:00 un 19:00, 6. augustā plkst. 12:00. Norises vieta: Gaujas Kazu krāces, Valmiera. Auditorija: 4+

Izrādes radošā komanda: režisore Kristīne Brīniņa, scenogrāfe, kostīmu māksliniece un video māksliniece Evija Pintāne, mūzikas autors un izpildītājs Rihards Lībietis, horeogrāfiju veido Emīlija Neimane, Liene Neimane, Līva Morozova, Maija Morozova un Kristīne Brīniņa. Izrādē piedalās Emīlija Neimane, Liene Neimane, Zane Neimane, aktieris Kārlis Neimanis, Līva Morozova, Maija Morozova, Anita Morozova, aktieris Oskars Morozovs

Dokumentālā dejas izrāde “Spēlēsim mājās” ir par četru bērnu radītu pasauli, kuru uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Bērnu kompāniju veido dažāda vecuma meitenes – divas māsas, kas satiek divas citas māsas. Izrādē viņu vecāki stāsies pretī izaicinājumam atklāti iejusties savos bērnos.

Meitenēm tiek dota brīvība, kurā bez pieaugušo iejaukšanās un aizliegumiem viņas nosaka savas pasaules noteikumus. Meitenes ļaujas saviem impulsiem, vārda un kustības brīvībai. Viņu radītā pasaule tiek dokumentēta. Izrādes tapšanas procesā iegūtie video materiāli kļūst par pamatu izrādes izveidei. Meiteņu vecāki no video precīzi apgūst savu bērnu darbības.

Izrādē “Spēlēsim mājās” vecāki ar cieņu pret bērna radīto pasauli, bez kritikas un cenzūras, iemiesosies savos bērnos un atspoguļos viņu mijiedarbību, pārdzīvojumus un  radītās situācijas. Izrāde ir aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skata punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem pieaugušie.

Dokumentālās dejas izrādes metode ir aizsākta 2015. gadā darbā “Noķer mani”, kas tapa sadarbībā ar producentu apvienību “Pigeon-bridge”. Izrādē 6 bērnu lomas atveidoja  viņu  vecāki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu. Šoreiz izrādē tiks iesaistīti profesionāli Valmieras teātra aktieri un viņu ģimenes. Teātra skatuvi nomainīs pilsētvide.

Skatīšanās veids brīvs, skatītājiem nav jāievēro klusums un var brīvi reaģēt uz izrādē notiekošo.