Divu laikmetīgās dejas duetu pirmizrāde

13/05/2016

28. un 29. maijā plkst.19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu ielā 46) gaidāma divu laikmetīgās dejas duetu ‘’Ķermeņa postulāts I’’ un ‘’Fafabulala’’ pirmizrāde.

Viena vakara ietvaros laikmetīgās dejas kompānijas ‘’Ārā’’ horeogrāfi un dejotāji Agate Bankava un Jānis Putniņš piedāvās skatītājiem divas dejas izrādes, paverot telpu diskusijām par cilvēka uztveri, nostāju, kas laika gaitā mēdz mainīties. Abu mākslinieku dejas izrādes būs krasi atšķirīgas, un katra no tām risinās savu tematiku no dažādiem skatupunktiem.

Jāņa Putniņa izrāde ‘’Ķermeņa postulāts I’’ būs pirmā daļa no lielākas ieceres, kurā izrāde tiks veidota kā vairāku nogriežņu realitāte, process, kas vērsts uz iekšu – sevī, dejotāju iekšējā pasaulē, un uz āru – savstarpējā dejotāju dialogā, par valodu izmantojot pirmatnējo – ķermenisko izpausmi. Jebkurš konflikts ir loģisks, iespējams, pat nepieciešams, ja vien tas liek augt un attīstīties. Jebkuras pārmaiņas, pat vispozitīvākās, sākotnēji ir netīkamas vai traucējošas, bet, tikai izkāpjot no komforta zonas, var no tiesas redzēt un apzināt, kādi esam, cik liela ir bijusi pašilūzija.

Dejo: Modris Opelts un Jānis Putniņš

Agates Bankavas izrāde ‘’Fafabulala’’ vēstīs par divu komunikāciju. Cik toleranti un demokrātiski viņi ir, tik subjektīvs ir viņu izteiksmes veids. Izrāde atgādinās, ka nav vienas patiesības. Atšķirība ir mūsu attieksmē, veidojot dialogu vienam ar otru, ķermenisku vai verbālu. Dzīvē viss ir mainīgs – no asarām līdz smiekliem, līdz šausmām un otrādi.

Dramaturģe: Anna Zvaigzne

Dejo: Rūdolfs Gediņš, Jānis Putniņš

Laikmetīgās dejas kompānijā “Ārā” darbojas 13 mākslinieki (Agate Bankava, Modris Opelts, Jānis Putniņš, Rūdolfs Gediņš, Eva Kronberga, Rūta Pūce, Anna Novikova, Ivars Broničs, Anne-Birte Norda, Sandra Lapiņa, Anastasija Lonšakova, Taisija Frolova un Olga Žitluhina). Dalībniekus vieno kopīga telpa, nodarbību un mēģinājumu grafiks un vēlme veidot un attīstīt laikmetīgās dejas tradīcijas Latvijā. „Ārā” radošās koncepcijas pamatā ir laikmetīgās dejas kā neatkarīga mākslas žanra attīstības veicināšana, stiprinot laikmetīgās dejas būtību – kustību kā autonomu valodu, kurā runā cilvēka ķermenis. Arī laikmetīgās dejas vēsturiskā attīstība saistās ar atklāsmi, ka deja nav tikai vizuāla ilustrācija vai izklaide un tā pievēršas saviem pirmsākumiem – rituālu dziļumam un ķermeniskajai patiesībai par cilvēka esamību laiktelpiskajos nosacījumos.

Dizains: Kristaps Koļcs

Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī uz vietas pirms izrādes.

Organizē: Laikmetīgās dejas kompānija „Ārā” un biedrība „Party”.

Atbalsta: VKKF un Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.