“Diary 1”

30/04/2020

“Diary1” ir digitāla horeogrāfija, kas veidota 2020. gada aprīlī, apzināti izmantojot tieši digitālo vidi un tai raksturīgo materiālu kā horeogrāfiskai organizēšanai pakļauto subjektu. “Diary1” ir pašizolācijas refleksija, kas apspēlē gan pandēmijas laika digitalizācijas pārslodzi, gan labirinta kā mājvietas tēmu. Darbā izmantoti horeogrāfiskie pieraksti (zīmējumi) no izrādes “Labrys”. “Diary1” veidots RIBOCA2 ietvaros un prezentēts pirms-biennāles programmā kā digitāla horeogrāfija.

“Diary1” uztverams kā oriģināla horeogrāfijas kompozīcija. Darba dramaturģijas izveidē ieturēts vienota veseluma princips. Darbs ir skaidri strukturēts, starp izrādes elementiem ir mijiedarbība. Darbā netiek izmantots dejotāja ķermenis kā horeogrāfijas subjekts.  Praktiski šajā
darbā nav dejas vispārpieņemtajā izpratnē, jo nav dejojošu cilvēku ķermeņu. Bet, ņemot uzsaukumu pieteikt Dejas Balvai digitālā formā radītus darbus, aicinām atpazīt šīs vides specifiku un iztēloties kādai būtu jāizskatās dejai, ja dejot un horeogrāfiju izpildīt liek visam tam, kas raksturo pašu digitālo vidi bez fiziskās pasaules pārnesumu piejaukumiem.

Pirms skatīšanās, lūgums pārliecināties, ka video iestatījumos izvēlēta ekrāna izmēram atbilstoša kvalitāte (vismaz 1080p uz portatīvā datora ekrāna). Aicinām darbu skatīties, izvēloties pilnekrāna iespēju.


Horeogrāfi: Apvienība IevaKrish
Video montāža, dramaturģija: IevaKrish
Zīmējumi: Krišjānis Sants
Citātu un teksta organizācija: Ieva Gaurilčikaitė-Sants
 
Balss: Oliver (A British-English voice for Macintosh Speech)