Dejas podkāsts “Horeofone” atgriežas: saruna ar Rūdolfu Gediņu

16/08/2021

Turpmāk jaunas sarunas par deju un kustību visplašākajās to interpretācijās būs dzirdamas podkāstā “Horeofone” Radio NABA ēterā un populārākajās podkāstu straumēšanas vietnēs. Radio NABA ēterā podkāsts būs klausāms katru otro nedēļu trešdienas pusnaktī, savukārt, straumēšanas vietnēs podkāsts būs pieejams, sākot ar nākamo dienu pēc raidījuma.

Gada sākumā aizsāktā sarunu sērija turpināsies ar jaunām sarunām, kurās varēs iepazīt dejas daudzveidību un norises Latvijā. Iepazīt – laikmetīgo deju, baletu, mūsdienu dejas un skatuvisko tautas deju. Otrās sezonas pirmajā epizodē dzirdama saruna ar dejas un teātra kustību mākslinieku Rūdolfu Gediņu. Saruna “Laikmetīgās dejas dzimšana mūzikā un teātrī” klausāma šeit.

Rūdolfs Gediņs 2015. gadā ieguvis laikmetīgās dejas horeogrāfijas bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā, kur 2019. gadā absolvējis arī teātra mākslas maģistra programmu. Strādā kā neatkarīgs dejas un teātra mākslinieks. Rūdolfs Gediņš veidojis kustību izrādes “Visas manas vājības ir tavas lūpas” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Dievišķs fakts” Ģertrūdes ielas teātrī, kā arī sadarbojies ar režisoriem dramatisku teātra izrāžu veidošanā Ģertrūdes ielas teātrī un Dailes teātrī. Kā izpildītājs piedalījies izrādēs “Nature Morte”, “Salome”, “Visas manas vājības ir tavas lūpas” Latvijas Nacionālajā teātrī, “Paradīze” Liepājas teātrī, “Makbets” Latvijas Nacionālajā operā, “Fafabulala”, “Turku kafija”, “Memor” Ģertrūdes ielas teātrī, kā arī dažādos neatkarīgos teātra un dejas projektos sadarbībā ar vietējiem un ārvalstu māksliniekiem. Šovasar Cēsu mākslas festivālā bija vērojama muzikālā izrāde “Danse Macabre / Nāves deja” Rūdolfa Gediņa horeogrāfijā, kā arī viņš bija redzams izpildītāja lomā projektā “Apallons. Mū(s)zu direkcija” un kameroperā “Tagadne”.

Podkāstu vada Radio NABA kultūras raidījumu vadītāja Anete Enikova.

Ieraksts tapis Radio NABA studijā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.