Dejas kompānijas “Ārā” izrāžu vakars

02/12/2015

Laikmetīgās dejas kompānija “Ārā” 10. decembrī plkst. 19.00 aicina uz Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, kur notiks divas izrādes: “Trīs grācijas” un “Sway”.

Horeogrāfes Taisijas Frolovas darbs “Trīs grācijas”, pamatojoties seno dieviešu teorētiskā izpētē, piedāvā dinamisku skatījumu uz kanoniskajām skaistuma un jutekliskuma iemiesotājām: “Kas ir skaistums? Forma vai piepildījums? Kustība vai statika?”

Dejo: Eva Kronberga, Anastasija Lonšakova, Anne-Birthe Nord.

Anne-Birthe Nord performancē “Sway” pēta dejas un vizuālās mākslas mijiedarbību. Papīrs, kas tiek izmantots gan kostīmos, gan izrādes norisēs, ir kā tilts starp vizuālās mākslas un dejas pasauli. Tā elastīgums un trauslums ļauj kā svārstam šūpoties, veidojot pārejas no vienas mākslas uz otru. “Sway” ir dabas iedvesmots ceļojums caur kustīgām bildēm, meklējot atbildes par tēmu “identitāte”.

Dejo: Anne-Birthe Nord.

Laikmetīgās dejas kompānija “Ārā” par savu dibināšanu oficiāli paziņoja šā gada septembrī. Idejas autore ir Olga Žitluhina, kopā ar viņu kompānijā darbojas vēl 12 laikmetīgās dejas mākslinieki. Kompānijas profesionālās darbības mērķis ir regulārs mēģinājumu process, meistarklases, sadarbība ar citiem horeogrāfiem, dejas pārstāvjiem un pastāvīgs repertuārs – izrādes E. Smiļģa Teātra muzejā (Pārdaugavā, E. Smiļģa ielā 37/39) notiek katru mēnesi.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un ierobežotā skaitā pirms izrādes. Biļešu cena 8 eiro (studentiem – 5 eiro).

Vairāk informācijas http://aracompany.lv/

Foto: izrādes “Trīs grācijas” publicitātes foto

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.