Dejas balvu gaidot. Ekspresintervija ar Dmitriju Gaitjukeviču

15/04/2021

Nominācijas: “Ieguldījums dejas mākslā” (par profesionālās vidējās izglītības programmas “Laikmetīgā deja” izveidošanu PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolā), “Baleta iestudējums vai notikums” (balets “Trīs draugi”) un “Laikmetīgās dejas iestudējums” (“Otrā pusē”, idejas autors un scenogrāfs)

Ko tev nozīmē Dejas balvas nominācija?
Nomināciju pielīdzinu zaļajai gaismai krustojumā: brīdī, kad tā iedegas, es saprotu, ka varu doties tālāk.

Ar ko vai kāpēc darbs, par ko esi nominēts, ir svarīgs tev pašam? 
Baletā “Trīs draugi” man kā horeogrāfa asistentam radās iespēja strādāt ar Latvijas Nacionālās operas un baleta trupas dejotājiem, sajust lielas komandas darbu, un to, kā katra skrūvīte lielajā mehānismā ir svarīga ceļā uz rezultātu. Lieliska pieredze un sadarbība ar izrādes veidotājiem. Savukārt, par nomināciju “Ieguldījums dejas mākslā” par profesionālās vidējās izglītības programmas “Laikmetīgā deja” izveidošanu PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolā esmu pārliecināts, ka tas ir viens no svarīgākiem soļiem dejas izglītībā šobrīd, ko mums ar kolēģiem ir izdevies realizēt. Šī dejas programma sniedz iespēju bērniem iepazīt un apgūt laikmetīgo deju profesionāli jau vidusskolā.

Kāda ir tava dejas definīcija?
Vismazāk šobrīd es vēlos “dot” definīcijas. Manuprāt tas varētu būt vissliktākais, ko var nodarīt dejai, it īpaši – laikmetīgajai. Katrs no mums ir individuāls un katram no mums piemīt sava deja. Vai mans skaistums ir tieši tāds pats, kāds ir jūsu skaistums?
Mēs iegūsim no mākslas daudz vairāk, ja nemēģināsim likt etiķetes!

Viena izmaiņa, kas noteikti būtu nepieciešama Latvijas dejas vidē?
Apvienoties!

Foto: Anna Novikova

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.