Dejas balvas ceremonijā pasniegtas “Dance.lv” žurnāla specbalvas

30/04/2021

“Dejas balvas 2019–2020” ceremonijā pasniegtas “Dance.lv” žurnāla redakcijas balvas “Dancepunkc”. Šoreiz “Dancepunkc” statueti un diplomu saņēma četras laureātes – baletdejotāja Jūlija Brauere, laikmetīgās dejas māksliniece Kristīne Brīniņa, skatuviskās tautas dejas horeogrāfe Dagmāra Bārbale un hiphopa dejas pārstāve Anastasija Jasvina.

Ar balvu “Dancepunkc” reizi piecos gados tiek izceltas personības, kas šajā laikā radoši ietekmējušas žurnāla darbību un dejas nozari kopumā. 29. aprīlī “Dance.lv” žurnāls svinēja 10 pastāvēšanas gadus, “Dancepunkc” balvas pirmoreiz tika pasniegtas tā piecu gadu jubilejā – 2016. gadā.

“Dejas balvas” ceremonijā “Dancepunkc” statueti un diplomu saņēma baletdejotāja Jūlija Brauere par baleta idejas bezgala skaistu iemiesošanu savā ķermenī, par augstu tehnisko un māksliniecisko sniegumu izrādēs, par prasmi pierādīt baleta jēgu arī 21. gadsimtā. 

Jūlija Braure. Foto: Krista Ose

Apbalvojumu saņēma laikmetīgās dejas māksliniece Kristīne Brīniņa par drosmi būt redzamai un atvērtai. Par spēju eksperimentēt un meklēt pieejas mākslas darba radīšanā, kas maina un paplašina uztveri un aicina pārvērtēt mākslas uzdevumus un robežas. Par uzticību laikmetīgās dejas spēkam un potenciālam aizsniegt skatītājus, veicinot dialogu starp cilvēkiem reģionos un citās pasaules vietās.

Kristīne Brīniņa. Foto: Krista Ose

Skatuviskās tautas dejas horeogrāfe Dagmāra Bārbale tika apbalvota par dejas tradīciju kopšanu, uzturēšanu un aktualizēšanu visās paaudzēs. Īpašs paldies par skatuviskās tautas dejas iedzīvināšanu virtuālajā telpā. Par iedvesmojošo apziņu, ka deja izdzīvo visos laikos.

Dagmāra Bārbale. Foto: Krista Ose

Savukārt, hiphopa dejas pārstāve Anastasija Jasvina “Dancepunkc” balvu saņēma par milzu ieguldījumu, Latvijā popularizējot pasaulē aktuālākos mūsdienu deju stilus, kā arī par jauno dejotāju un horeogrāfu iedvesmošanu un konkursa “Best Show” iedibināšanu.

Anastasija Jasvina. Foto: Krista Ose

Titulattēls: Margarita Germane.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.