Dejas anatomija

Dejas anatomija. Mācības dejotājiem un dejas pedagogiem

21/06/2020

Interesentiem iespēja pietiekties kursam “Dejas anatomija”, kas notiks 3. un 4. augustā Rīgā. Kursi paredzēti dejotājiem un dejas pedagogiem – gan profesionāļiem, gan amatieriem un entuziastiem. Nodarbības vadīs sertificētas fizioterapeites Līga Līdumniece un Sandija Bergmane.

Lai efektīvi pārvaldītu savu ķermeni, jāsāk ar izpratni par ķermeņa uzbūvi un kustību veidojošajiem elementiem un tieši šajā kursā uzzināsi par savu ķermeni to, ko nemaz nezināji, ka nezini!

Kurss notiks pilnu nedēļas nogali intensīvās teorijas un prakses stundās.

Kursa ietvaros 

– Apgūsiet locītavu anatomiju un to mehāniku, kā arī būtiskākās muskuļu funkcijas ar dejošanu saistītās kustībās un pozās. Tiks analizētas dažādas ķermeņa nianses, kas palīdz efektīvāk veikt vēlamo kustību.

– Apskatīsim izplatītākos dejotāja ķermeņa fiziskos izaicinājumus un sarežģījumus. Ja kādreiz ir radies jautājums, kādēļ neizdodas izstiept “padjomu”, kādēļ nesanāk uzmest “grand-batman”, lai gan špagats ir izstiepts, vai neizdodas noturēt izvērsumu dejas laikā, šī kursu daļa sniegs atbildes un risinājumus.

– Mācīsimies par dažāda veida slodzēm un kādu efektu tās sniedz, kā arī par sirdsdarbību un par kādiem procesiem ķermenī tā liecina. Apskatīsim, kā dozēt slodzi, lai tā virzītu uz iespējami labāko dejotāju fizisko sagatavotību, kā arī izrunāsim, kā atpazīt iespējamo pārslodzi.

Grupa līdz 15 cilvēkiem

Cena: 190 EUR par pilnu kursu vienai personai. Piesakoties cilvēku grupai no 3 cilvēkiem, 1 personai cena – 160 EUR.

Cenā iekļautas pusdienas un izdales materiāli.

Kursa noslēgumā saņemsiet apliecību, kurā norādīts kursa nosaukums, kursa vadītāji un akadēmisko stundu skaits (24). 

Norises laiks: 3. un 4. augustā plkst. 10.00–19.00

Norises vieta: fizioterapijas klīnika “SPARS”

Pieteikšanās kursam šeit.

Par kursa vadītājām:

Līga Līdumniece pamatzināšanas apguvusi Nīderlandē un praktizē sešus gadus, strādājot ar dažāda veida pacientiem. Profesionālo darbību apvieno ar pašas vaļasprieku – dejošanu, strādājot arī Rīgas Horeogrāfijas skolā, kur audzēkņiem palīdz atgūties no dažādām traumām, analizē kustību nianses, lai tās būtu efektīvākas, palīdz tikt galā ar fiziskajiem izaicinājumiem, kā arī vērtē bērnu fizisko stāvokli uzņemšanas pārbaudījumos. Regulāri sadarbojas ar dejas pedagogiem un dejotājiem, kā arī papildina zināšanas profesionālās pilnveides kursos, pastāvīgi meklējot līdzsvaru starp dejas prasībām pret ķermeni un veselību. Līga ir pārliecināta, ka pat tik ļoti prasīgā dejā kā klasiskais balets sāpes nav jāpieņem kā pašsaprotamas un, veidojot izpratni par ķermeni un rīkojoties gudri un mērķtiecīgi, ir iespējams panākt abpusēju ieguvumu.

Sandija Bergmane sešu gadu darba pieredzē strādājusi ar plaša profila pacientiem, izmantojot dažādu veidu fizioterapijas metodes un nepārtraukti pilnveidojoties. Pasniegusi dejas skolās lekcijas par cilvēka anatomiju un funkcijām dejošanas laikā, kā arī veidojusi populārzinātniskus rakstus un lekcijas par dažādām fizioterapijas tēmām. Gan terapijā izvēlētās metodes, gan lekcijās un rakstos pausto informāciju vienmēr balsta zinātniski pierādītos faktos.

Attēls no SPARS fizio Facebook lapas