“Dejas balvas 2019–2020” žūrija. Kolāža: Krista Briģe

“Deja domā. Dejas balvu gaidot” sarunas (video)

29/12/2020

Latvijas Dejas informācijas centrs pasākumu cikla “Deja domā. Dejas balvu gaidot” ietvaros decembra vidū aicināja uz divām tiešsaistes sarunām, kas tagad visiem interesentiem pieejamas video formātā.

17. decembrī sarunā par Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas tika pārcelti Covid-19 pandēmijas dēļ, tikās Dagmāra Bārbale un Annika Andersone. Dagmāra Bārbale ir viena no skatuviskās tautas dejas uzveduma virsvadītājām, savukārt Annika Andersone – mūsdienu dejas uzveduma virsvadītāja. Abas sarunas dalībnieces ir arī “Dejas balvas 2017–2018” laureātes – Dagmāra Bārbale kā viena no deju lieluzveduma “Vēstījums rakstos” horeogrāfēm, bet Annika Andersone kā viena no darba “Gorodki” autorēm. Līdz ar to otra lielā sarunas tēma bija “Dejas balvas” ietekme uz viņu individuālo darbu un dejas nozari kopumā. 

Otra “Deja domā. Dejas balvu gaidot” saruna notika 18. decembrī un tajā bija iespēja uzzināt, kā divu gadu darbībā klājies “Dejas balvas 2019–2020” žūrijai. Sarunā piedalījās žūrijas pārstāvji – baleta mākslas eksperte Lita Beiris, laikmetīgās dejas eksperte Agnese Bordjukova, mūsdienu dejas eksperte Maija Tjurjapina un skatuviskās tautas dejas eksperts Reinis Rešetins. Žūrijas pārstāvji pastāstīja par galvenajiem novērojumiem, nozares izaicinājumiem un pandēmijas ietekmi uz Latvijas dejas mākslu. 

Abas sarunas vadīja Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode. 

Cikla “Deja domā” ietvaros tiek rīkotas dažādu ārvalstu un Latvijas dejas profesionāļu lekcijas, demonstrācijas, semināri, ieskati radošajā procesā un citu formu publiskas uzstāšanās, kuras vieno mērķis – iepazīstināt ar fiziskām, intelektuālām, vizuālām un emocionālām atziņām par dejas mākslu un to noderīgumu citās nozarēs un ikdienā.

“Dejas balva” ir augstākais apbalvojums Latvijas dejas mākslā. To piešķir reizi divos gados, un tūlīt būs noslēdzies otrais vērtēšanas cikls. Janvāra sākumā notiks preses konferencē, kurā paziņos nominantus, savukārt ceremonija plānota aprīļa beigās.

Pasākumu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Attēls: Dejas balvas 2019–2020” žūrijas pārstāvji, foto kolāžas autore Krista Briģe

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.