Deja domā. It's Happening Again

Deja domā. Balets: Milana Komarova “It’s Happening Again”

10/08/2020

Ar Milanas Komarovas baleta darbu “It’s Happening Again”, horeogrāfes radošā procesa piezīmēm un Jūlijas Dibovskas un Lāsmas Gobas recenzijām par šo darbu turpinām projektu “Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt”. Projekts piedāvā Dance.lv lasītājiem/skatītājiem mēneša garumā iepazīties ar Latvijas horeogrāfu atšķirīgu žanru īsiem jaundarbiem video formātā un dažādu autoru recenzijām par šiem darbiem. Projekta mērķis ir, iesaistoties horeogrāfiem, rakstu autoriem un skatītājiem/lasītājiem, kopīgi meklēt veidus, kā deju uztvert, saprast un aprakstīt. Vairāk par projekta idejām un principiem šeit.

 

Milana Komarova “It’s Happening Again”, 2020

Horeogrāfes izvēlēts anotācijas teikums: “Nepieciešamība pēc līdzvērtīgām tiesībām, lai gan bieži pašiem nemanīta un slēpta, ir viena no dzīves lielajām patiesībām.”

Jūlija Dibovska  “Gulbis pilsētas centrā” 

Melnbaltais gulbis pilsētas centrā atgādina par visu, ko esam redzējuši līdz šim – no mēmā kino līdz Čaikovska baletam, no Darena Aranovska šausmu filmas Melnā gulbja līdz matemātiķa Nasima Nikolasa Taleba teorijai par “Melno gulbi”, kas ir grūti paredzams notikums ar globālu ietekmi. Gluži kā dejojošs gulbis pilsētas centrā. Negaidītais reti kad ir pozitīvs, īpaši pandēmijas kontekstā. Cik šausmas un bēdas nesoša ir melnbaltā gulbja deja un ko tā globāli var ietekmēt?

Recenziju lasiet šeit.

Lāsma Goba Plūstamība kā idejas izteiksmes līdzeklis

Iemesls, kādēļ ir panākts šis plūstamības efekts, par kuru es te tik daudz rakstu, ir tas, ka dejotāja, pat tad, kad šķietami ir apstājusies ar paceltu kāju (Jūs pavērojiet, tā nav sastingusi, bet gan turpina kustību!), nevienā brīdī dejotāja neapstājas. Ja arī tā šķiet – pavisam maza kustību virkne tiek izpildīta kādā no ķermeņa daļām. 

Recenziju lasiet šeit.

Milanas Komarovas radošā procesa piezīmes 

Mani ļoti iedvesmoja mūsu kopdarba radošais process, ko pat nevaru aprakstīt vārdiem! Šī arī bija reti unikāla iespēja strādāt bez “rāmjiem”, kas viennozīmīgi rada apstākļus brīvai un nepiespiestai radošuma izpausmei.

Radošā procesa piezīmes lasiet šeit.

Projektu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs ar Kultūras Ministrijas atbalstu.

 Attēls: ekrānšāviņš no video

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.