Deja domā. Balets: Arturs Sokolovs “Dzīves ceļi”

14/12/2020

Ar Artura Sokolova baleta darbu “Dzīves ceļi”, horeogrāfa radošā procesa piezīmēm un Annas Kveldes un Sanitas Dukas recenzijām par šo darbu turpinām projekta “Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt” otro posmu. Projekts piedāvā Dance.lv lasītājiem/skatītājiem mēneša garumā iepazīties ar Latvijas horeogrāfu atšķirīgu žanru īsiem jaundarbiem video formātā un dažādu autoru recenzijām par šiem darbiem. Projekta mērķis ir, iesaistoties horeogrāfiem, rakstu autoriem un skatītājiem/lasītājiem, kopīgi meklēt veidus, kā deju uztvert, saprast un aprakstīt. Vairāk par projekta idejām un principiem šeit.

Anotācijas teikums: “Brīvība ir vienkāršībā un uztveres vieglumā.”

Anna Kvelde “Viņa un Viņš”

Vērojot attiecību augšanu, var izjust mīlnieku sinerģiju, kur savijās vīrišķais trauslums un sievišķais spēks, un sievietes absolūto mīlestību. Manuprāt, horeogrāfs, iestudējot solistes kompozīciju, gribēja attēlot spēcīgas sievietes dabu, kura iedvesmo, palīdz noticēt saviem spēkiem un tajā pašā laikā nebaidās palaist mīļoto brīvībā, neturot to sev blakus.

Recenziju lasiet šeit.

Sanita Duka “Pastaiga gar jūru”

Ieelpa, izelpa, rokas sadodas. Vai esam viens otru sagūstījuši? Vai iegūta ir jauna brīvība? Brīvība būt kopā. Skatieni noslēdz vienošanos, ieelpa-izelpa. Dejot. Vienkārši likt vienu soli pie otra. Atvēzēt roku, sniegties uz priekšu. Būt blakus otram cilvēkam, darīt to kopā. Blakus. Tik vienkārši.

Recenziju lasiet šeit.

Artura Sokolova radošā procesa piezīmes

Runājot par iestudējumu un filmēšanu, tas nebija viegli, bet deva lielu gandarījumu. Jebkurā gadījumā paveiktais darbs man patīk, neskatoties uz to, ka ir daudz sīkumu, kurus, iespējams, gribētos pamainīt, šo to pielikt, šo to atņemt, bet pati ideja, mans redzējums par iecerēto ir sasniegts. Tagad tikai jāgaida atsauksmes no skatītājiem. 

Radošā procesa piezīmes lasiet šeit.

Projektu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs ar Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Attēls: ekrānšāviņš no video 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.