Danse macabre / Nāvesdeja

30/06/2021

10. jūlijā Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā tiks atklāts 15. Cēsu mākslas festivāls, kura vadmotīvs šogad ir “Mīti un rituāli”. Plkst. 20.00 festivāla programmu ievadīs skaņu un kustību izrāde “Danse macabre / Nāvesdeja”.

Idejas autori/izpildītāji – Edgars Mākens, Krišs Salmanis

Kustību režisors – Rūdolfs Gediņš
Perkusijas – Aivars Krastiņš
Muzikālais zāģis – Oksana Balode
Flauta, elektronika – Elizabete Balčus
Alts – Pēteris Trasunovs
Trompete – Gatis Gorkuša
Digitālās klavieres, elektriskā ģitāra, klarnete – Edgars Mākens
Tuba – Roberts Brants
Čells – Dace Zālīte
Vijole – Sandis Šteinbergs

Dejotāji: Roberta Gailīte, Kitija Geidāne, Franciska Golubecka, Edvards Kurmiņš, Ramona Levane, Patrīcija Mūrniece, Gundega Rēdere, Katrīna Stepiņa, Emanuēla Zvaigznīte

Ievadā – Oresta Silabrieža priekšlasījums

Skaņas un kustības izrāde Danse macabre (“Nāvesdeja”), skatītājus ieraus neierasta skanējuma un vizuālo efektu pasaulē. Leļļu balets, Nāve ar elektrisko ģitāru, muzikālais zāģis, skaņas mistērija un kustības burleska – viss kā sendienās, kad nāvesdeja bija tvaika nolaišanas mehānisms sabiedrībā. Izrādes horeogrāfs būs Rūdolfs Gediņš.

Projekta idejas autori ir komponists Edgars Mākens un mākslinieks Krišs Salmanis. “Spēlmaņu nakts” balvas laureāts Edgars Mākens rakstījis mūziku daudzām teātra izrādēm un LNSO bērnu uzvedumiem, spēlējis un rakstījis mūziku ansambļos “Hospitāļu iela”, “Gaujarts”, “Manta”. Krišs Salmanis ir plaši zināms gan Latvijā, gan ārzemēs, viņš pārstāvējis Latviju 55. Venēcijas mākslas biennālē un 2017. gadā kopā ar Annu Salmani un Kristapu Pētersonu saņēmis “Purvīša balvu”.