“Dance.lv Žurnāls” iesaka dejas notikumus martā

Šī pavasara sākums dejas jomā izskatās ļoti aktīvs! Īstais laiks apmeklēt kādu dejas notikumu – jo īpaši tādēļ, ka jau visai drīz, 29. aprīlī, tiks pasniegta pirmā Dejas balva Latvijas vēsturē. Aicinām vēl līdz ceremonijai novērtēt nominantu sniegumu klātienē un atrast savus favorītus!

1. martā plkst. 19.00 E. Smiļģa Teātra muzejā tiks izrādīta poētiskā dejas traģēdija “Viens un Divi”. Tās horeogrāfe Olga Žitluhina nominēta Dejas balvai kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā” par savu māksliniecisko, pedagoģisko un organizatorisko darbību Latvijā un starptautiskā līmenī.

1. martā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās opera un balets piedāvā izrādi Trīs musketieri, kas nominēta Dejas balvai kā labākais klasiskās dejas iestudējums, tās horeogrāfs Pols Čalmers – kā labākais baleta horeogrāfs.

2. martā plkst. 19:00 “Dirty Deal Teatro” būs skatāmi trīs jauno horeogrāfu – Alises Madaras Bokalderes, Līgas Ūbeles un Lauras Kušķes – solodarbi projekta “Ārējais klimats / iekšējais laiks” ietvaros. Alise Madara Bokaldere nominēta Dejas balvai kategorijā “Laikmetīgās dejas horeogrāfe/s” par izrādi “Manu acu tulkojums”.

2. un 3. martā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks Rīgas tautas deju kolektīvu skate – koncerti “Rīgas deju pūrs”. Skatē – koncertos piedalīsies Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu un citu dibinātāju jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi. 

5. martā plkst. 12:00 Daugavpils teātris aicina uz deju izrādi bērniem Čipolīno, kas nominēta Dejas balvai kategorijā “Mūsdienu dejas uzvedums vai notikums”. Balvai nominēta arī izrādes horeogrāfe Irina Saveļjeva.

17. martā plkst. 12:00 un 18:00 Latvijas Nacionālā operas un balets piedāvā izrādi “Pie zilās Donavas, kas nominēta Dejas balvai kā labākais klasiskās dejas iestudējums.

20., 21. un 22. martā Rīgā un Preiļos norisināsies 24. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla pasākumi – atklāšanas koncerts un Portugāles deju kompānijas “Dracula” viesizrāde “Vortice”.

23. martā plkst. 19:00 kultūras centrā “Siguldas devons” – izrādeDivotne”. Darbs nominēts Dejas balvai kā labākais laikmetīgās dejas iestudējums, tā autores Rūta Pūce un Anna Novikova – kā laikmetīgās dejas horeogrāfes.

29. martā plkst. 19:00 būs skatāma Latvijas Nacionālās operas un baleta izrāde Antonija #Silmači. Gan tās horeogrāfs Aivars Leimanis, gan pati izrāde nominēti Dejas balvai.

31. martā VEF Kultūras pilī ar koncertu “Vektors – tie esam mēs!” tiks atzīmēta Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansambļa “Vektors” 60 gadu jubileja. Koncertu veido ansambļa mākslinieciskie vadītāji – Dagmāra Bārbale, kas nominēta Dejas balvai par lieluzvedumu “Vēstījums rakstos”, un Uldis Šteins, kas saņems Mūža balvu. Koncerts plkst. 17:00 jau izpārdots, bet vēl pieejamas biļetes uz ģenerālmēģinājumu plkst. 12:00.

Pilns dejas notikumu kalendārs: dance.lv/calendar/

Foto: izrādes “Viens un Divi” publicitātes attēls

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.