Cik Saules mūsos

01/09/2021

Deju ansamblis “Daiļrade” skatītājiem prezentēs folkbaleta izrādi “Cik Saules mūsos”. Izrādes saturiskā vēstījuma centrā būs mūsdienu cilvēka sastapšanās ar seno latviešu dievību – Saules, Mēness un Pērkona – pasauli.

“Ir vairāki priekšnosacījumi, kāpēc šo deju izrādi mēs varēsim saukt par unikālu. Pirmkārt, pateicoties dejotāju un radošās komandas neatlaidībai, tā būs spējusi ieraudzīt dienasgaismu pat tik sarežģītos apstākļos, kādos dzīvojam šodien. Šo mītisko stāstu izdejos vairāk nekā 70 dejotāju. Skatītājiem būs iespēja piedzīvot pirmo latviešu folkbaleta viencēliena izrādi ar orģinālmūziku. Mēs ceram, ka visai dejotāju kopienai tas būs vēsturisks notikums,” stāsta deju ansambļa mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Deju izrādi veido Latvijā labi zināmi un augsti novērtēti jomas profesionāļi: laikmetīgās un mūsdienu dejas horeogrāfi un dejotāji Liene Grava un Reinis Rešetins, virtuozais mūziķis un komponists Kārlis Auzāns, literatūrzinātniece un scenāriste Lita Silova, režisors un videomākslinieks Roberts Rubīns, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un deju ansambļa ”Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Folkbaleta izrādē galvenās izdejos Anta Grīnvalde, Kristaps Pelēkais, Ilmārs Pokšāns un Kristaps Baumanis.