Buto meistarklase “IEMIESOJOT GARU” ar Joan Laage (ASV, Sietla)

17/01/2012

 Buto meistarklase “IEMIESOJOT GARU”

ar Joan Laage (ASV, Sietla)

4. – 5. februāris plk. 12:00 – 15:00 (kopā 6 stundas) /

Tehniskās Jaunrades Namā “ANNAS-2”

 

Buto ir japāņu laikmetīgās dejas forma, kas radusies kontraversālos apstākļos mākslu saplūsmes rezultātā pēc II pasaules kara.

 

Meistarklase pēta jautājumus, uz kuriem meklēt atbildes var bezgalīgi. Kas ir dzīve? Kas ir cilvēks? Kas ir ķermenis? Kā mūsu ķermenis un apziņa var piedzīvot bezgalību? Buto pamats ir fiziskā ķermeņa un Ego plūsmas  redukcija un transformācija. Svarīga ir koncentrēšanās uz ķermeņa un apziņas vienību, kā arī buto estētikas tēliem, vienlaicīgi gan atklājot, gan radot ķermeni. Tiks meklēts līdzsvars un saikne starp universālo un individuālo patību, atklājot savu ķermeni kā senas vēstures avotu un ķermeņa apziņu šūnu līmenī. Ķermenis tiek dekonstruēts, lai atklātu universālo patību, kā arī lai izpētītu tā senās saknes, kas notiek, izceļot dabisko ķermeni. Tā rezultātā, individuācijas atjaunojošajā procesā, patība tiek pārradīta.

 

Meistarklases uzbūve

Meistarklases struktūra ietver uzdevumus un brīvu improvizāciju – fiziskā, pirmatnējā un ēteriskā ķermeņa izpēti. Grupas darbs un kontakts ar partneri veicinās kā indivduālo, tā kolektīvo pieredzi.

I daļa: Fiziskais ķermenis – joga un enerģiski stiepšanās, spēka un līdzsvara vingrinājumi.

II daļa: Pirmatnējais ķermenis – samazināt fiziskā ķermeņa kontroli, lai atmodinātu šūnu atmiņu un ķermeņa pirmatnējo spēku. Elpošanas un skaņu vingrinājumi, lai paaugstinātu apzinātību un čī (enerģija) plūsmu. Izpētīt ķermeni, it kā tas būtu tukšs maiss (piepildīts ar gaisu, ūdeni etc.)

III daļa: Ēteriskais ķermenis – pārsniegt ikdienišķo telpu un laiku, piedzīvojot ceļojumu no daudzlīmeņu tēla līdz kustībai, no tēlu iemiesošanas līdz ķermeņa transformācijai, pamodinot ķermenī bezgalību.

IV daļa: Brīva improvizācija.

 

Par Joan Laage

Joan Laage izmanto skatuves vārdu Kogut Butoh, kopš viņas darbības Krakovā, Polijā (2004 – 2006). Buto viņa apguva Japānā pie meistariem Kazuo Ono un Joko Ašikavas, kuras grupā Gnome viņa arī uzstājās (1988-1989) un satika zviedru buto mākslinieci SU-EN. Vēlāk Joan pārcēlās uz Sietlu un Vašingtonu, kur izveidoja kompāniju Dappin’ Butoh. Viņa ir uzstājusies, kā arī pasniegusi meistarklases Zviedrijā, Anglijā, Dānijā, Ungārijā, Japānā, Korejā, Jaunzēlandē, kā arī buto festivālos Parīzē, Sanfrancisko, Ņujorkā, Sietlā, Čikāgā un Portlandē. Pagājušā gada maijā kopā ar meistariem Katsura Kan un Akaji Maro viņa piedalījās Buto simpozijā, kas notika Kalifornijas universitātē Losandželosā. Joan ir autore pētījumam par buto (Texas Woman’s University, 1993). Viņas radošā  darbība ir minēta Sondra Horton Fraleigh grāmatās par buto. Joan ir biedre DAIPANbutoh Collective, kā arī ir gide Sietlas Japāņu dārzā.

 

Norises vieta: Tehniskās Jaunrades Nams “ANNAS-2”, Annas ielā 2, www.tjn.lv

Dalībnieku skaits ierobežots. Darba valoda – angļu.

Informācija un pieteikšanās (līdz 1. februārim): Simona Orinska, 29394500, SimonaOrinska@inbox.lv, www.simonaorinska.info

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.