1. Home
  2. /
  3. Mūsdienu deja
  4. /
  5. Breiks rakstnieka galvā (dejas video)

Breiks rakstnieka galvā (dejas video)

Pavisam nesen tapis un youtube kanālā publicēts interesants dejas video. Horeogrāfa Jegora Gordejeva (bboy Ego) darbs ar nosaukumu “Kad romāns skan” caur breika deju vēsta par rakstnieka radošo procesu. Domu triki un virpuļi padarīti vizuāli, rakstnieka ikdienas darbības arī ietērptas horeogrāfijā, turklāt viss vēl risinās telpā (ka tik tas nav Dailes teātris!), kas nebūt nav tā tipiskāka ielu dejas vide.

Pirms gadiem desmit dažādus meklējumus un svaigas idejas bieži varēja manīt arī hiphopa un breika dejas vidē. Tapa lielākas formas darbi, kur centrā izvirzījās vēstījums un noskaņa, nevis sacensība. Pēdējā laikā Latvijā šādi notikumi, ja arī notiek, tad plašāk neizskan. Izņēmumi ir breika grupas “Camelot” sadarbība ar Olgu Žitluhinu Dziesmu un deju svētku uzvedumā “Saules taka” 2013. gadā un Gunta Spridzāna darbs iestudējumā „Riga Magic Dance” 2014. gadā un šī gada sākumā opera “Karmena”. Taču tie ir atsevišķi notikumu, uz kuriem mudinājis kāds īpašs konteksts, pavisam citādu garu un dinamiku piešķir eksperimenti un interese mazākās formās, kur tai ir potenciāls mainīt un paplašināt redzējumu par dejas iespējām.

Latvijas Dejas informācijas centrs priecājas redzēt ikvienu dejas darbu, kas iziet ārpus tehnikas demonstrēšanas un apliecina, ka dejas valoda ir lielisks līdzeklis, lai vēstītu par daudzveidīgām tēmām. “Kad romāns skan” dod cerību, ka uz balvām Dejas balvas mūsdienu dejas kategorijās varētu būt gana daudz un interesanti pretendenti.

Paldies, Edmundam Veizānam par informēšanu!

Horeogrāfija: Jegors Gordejevs
Rakstnieks: Vadims Žogots
Dejotāji: Nareks Hačatrjans (bboy NarekTheshow) Jegors Gordejevs (bboy Ego)
Sound dizains: Blue Notes Studio
Videogrāfija: Ivars Utināns
Make-Up: Kristīne Rancāne
Oriģināla ideja: Jegors Gordejevs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.