“Bez gaismiņas nedzīvošu”

05/08/2020

Video “Bez gaismiņas nedzīvošu” tapis visnotaļ sarežģītā laikā – 2020.gada jūlija sākumā, kad Covid-19 ierobežojumi pamazām tika atcelti, amatiermākslas kolektīviem objektīvu iemeslu dēļ atļauts neievērot 2m distanci, bet tajā pašā laikā – visi lielākie koncerti notikt nevar. Šis video ir tapis kā simboliska un tieša tumšā laika pārvarēšana, rokās un sirdīs turot gaismu. Video klipā piedalās vairāk kā 40 TDA “Vektors” dejotāji, koklētāja Laima Jansone, Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”.

“Pavadīt sauli, kopā izdzīvot tumšāko laiku un nebīties nakts. Plaukstās un sirdīs nest gaismu un cerību. Siltumu gūt līdzās esošajos cilvēkos un liesmā. Rūdīties ugunī, ūdenī, zemes spēkā un gaisā. Caur dzintarā ieslēpto spēku gūt mūžīgo enerģiju un tā skaistumā rotāties. Visbeidzot sagaidīt jaunu dienu – kaut kā jauna un gaiša sākumu un visu, ko devusi daba tai atdot, lai turpinātos, lai ritētu, lai uzlēktu. Bez gaismiņas nedzīvojiet!”

Režija – Dagmāra Bārbale, Lauma Liberte
Video – Reinis Blūms un Gatis Indrēvics
Lāpas – Uģis Tīrums
Tērpi dejotājiem – Evija Dāboliņa
Tērpu aksesuāri – Andrejs Leja un Māra Leja
Tērpi “Auļiem” – Indra Kļaviņa
Mūzika – Laima Jansone un Bungu un dūdu mūzikas grupa  “Auļi”.
Dejo – Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis “Vektors” –
mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale, goda vadītājs Uldis Šteins, repetitori Diāna Rutks arī Rutkis, Aleksandrs Kolbins.
Mūziķi – Laima Jansone, Kaspars Bārbals, Edgars Kārklis, Gatis Indrēvics, Kaspars Indrēvics, Leanne Barbo, Edgars Krūmiņš, Gatis Valters, Mārtiņš Miļevskis, Normunds Vaivads, Māris Jēkabsons

Video publicēts vietnē YouTube 2020. gada 2. augustā