“Bedre”

17/11/2018

Melnais mākonis, 50 kg smaga mugursoma, purvs, smilšpapīra gulta, vate, tukšums un bedre ir tikai dažas no depresijai veltītām metaforām par stāvokli, kurā nonāk cilvēks, saskaroties ar šo slimību. Depresija ir viena no grūtāk nosakāmajām slimībām, jo balstīta virspusējos priekšstatos un aizspriedumos par tās izpausmēm, ietekmi un ārstēšanu. Joprojām satraucoši liela daļa sabiedrības nemeklē sistemātisku ārstēšanu, jo neatpazīst vai ignorē simptomus. Depresijas stāvokli tās dažādos posmos un sajūtās ir grūti formulēt vārdos.

Laikmetīgās dejas izrādē „BEDRE” radošā komanda ir vienojusies kopīgā depresijas procesu atšifrēšanā, izmantojot par impulsiem personīgas, tāpat arī citu pieredzes, speciālistu novērojumus un komentārus. Deja, video, skaņa un gaisma ir šīs izrādes valoda.

Horeogrāfija, ideja – Sintija Siliņa
Dramaturģija – Linda Krūmiņa
Horeogrāfija, deja – Laura Kušķe, Alise Madara Bokaldere, Jana Jacuka un Līga Ūbele
Video – Kristaps Epners
Skaņu mākslinieks – Maksims Šenteļevs
Gaisma – Oskars Pauliņš
Kostīmi – Liene Dobrāja un Katrīna Liepa
Dizains – Aigars Opincāns
Fotogrāfija – Margarita Germane
Producente – Agnese Skara

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv: 15 EUR, 10 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem, 7 EUR skatuves mākslu profesionāļiem – Horeogrāfu asociācijas biedriem, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Kultūras koledžas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem.