Balets “Bolero” LNOB tiešsaistes programmā

29/03/2021

Aprīlī Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādes tiešsaistē turpinās četri viencēlieni programmā “Vienā elpas vilcienā!”. Skatītājiem būs iespēja izbaudīt publikas un kritikas augstu vērtētus iestudējumus – Džakomo Pučīni operu “Vīlas” (no 2. aprīļa), Rudžero Leonkavallo operu “Pajaci” (no 9. aprīļa), Morisa Ravela un Kšištofa Pastora baletu “Bolero” (no 16. aprīļa) un Džakomo Pučīni operu “Džanni Skiki” (no 23. aprīļa). Visi ieraksti būs skatāmi līdz 30. aprīlim.

Ne vienmēr, lai izstāstītu stāstu, nepieciešamas garas stundas. Viencēlienos tas ietilpināts vienā daļā un paskrien vienā elpas vilcienā. Uz opernamu skatuvēm ierasts izrādē apvienot vairākus šādus darbus, bet tiešsaistes vide ļauj īpašu uzmanību pievērst katram viencēlienam atsevišķi.

“Savā mūžā esmu sacerējis tikai vienu meistardarbu, un tas ir “Bolero”. Diemžēl tā nav mūzika,” par savu radošo mantojumu savulaik jokoja franču komponists Moriss Ravels. Viņa šedevru “Bolero” ugunīgā dejas valodā tulkojis pasaulē un Latvijā iemīļotais horeogrāfs Kšištofs Pastors (Krzysztof Pastor). Kaislīgās mūzikas pavadībā izrādē mutuļo kaisle, pašapziņa un noslēpums starp vīrieti un sievieti.

Pie diriģenta pults Mārtiņš Ozoliņš, solisti – Alise Prudāne un Raimonds Martinovs. Kostīmu māksliniece – Marta Fīdlere (Marta Fiedler), gaismu mākslinieks – Levs Kleins (Levas Kleinas). Iesudējums pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada 22. oktobrī.

Biļetes pieejamas vietnē. Cena uz vienu pasākumu – EUR 7, uz visiem četriem – EUR 20. Visi ieraksti pirmajā dienā būs pieejami no pulksten 18.00. Katru ierakstu lietotāja profilā noteiktajā laikposmā varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu.

Attēls: skats no izrādes “Bolero”, foto Andris Tone.