Baleta uzvedums bērniem

28/03/2013

Lielās ģildes skatuve piedzīvos baleta uzvedumu bērniem “80 minūtēs apkārt zemeslodei”, kurš veidots pēc Ž. Verna “80 dienās ap zemeslodi” motīviem. Pirmizrāde notiks 2013. gada 12. aprīlī plkst. 19:00 un šobrīd tiek plānotas vēl divas izrādes 2013.gada 13.aprīlī plkst. 11:00 un 16:00.

Iestudējuma horeogrāfs ir Agris Daņiļēvičs, dejos deju skolas “Dzirnas” audzēkņi, mūzikas autors ir jaunais komponists un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis Rihards Zaļupe:

“Kad radās doma par manu pirmo baletu bērniem, bija skaidrs, ka izmantošu kādu no Žila Verna romāniem. Manuprāt, bērniem ļoti patīk dažādu zemju dabas ainavas un plašā dzīvnieku pasaule, tautu daudzveidīgā mūzika, atšķirīgie ritmi un intonācijas. Pamatā ir doma tos caurvīt un ielikt akadēmiskās mūzikas rāmjos. Taču pats galvenais ir paspēt apskriet apkārt pasaulei 80 dienās, kas mūzikā būs aptuveni 80 minūtēs, tātad, 1 diena grāmatā – viena minūte baletā! Deju skolas Dzirnas dejotājiem un Agrim ir dots atbildīgs uzdevums!”

Baleta iestudējums ir LNSO 2012./ 2013. Sezonas bērnu koncertu cikla “Simfoniskie koncerti bērniem un vecākiem” noslēguma projekts. Radošajā procesā ir iesaistīta profesionāļu komanda – režisors Uģis Brikmanis, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, scenogrāfe Agnese Melbārde un mūziķi: LNSO, Raimonds un Oskars Petrauski, ģitārists Arnolds Kārkls un sitaminstrumentālists Ivars Kalniņš. Šāda mākslinieku savienība sola unikālu rezultātu un oriģinālu interpretāciju visos realizēšanas procesos: transformēta Lielās ģildes skatuve, vairāk nekā 100 dalībnieku (dejotāji un mūziķi), niansēta oriģinālmūzika un krāšņa vizuālā interpretācija!  Neaizmirstams piedzīvojums gan lieliem, gan maziem – aristokrātiskā Londona, krāšņā Vidusjūra, mistiskās Ēģiptes piramīdas, draudīgie Indijas džungļi un daudz citu krāšņu vietu un piedzīvojumu!

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.