“Ārējais klimats / Iekšējais laiks” II daļa

30/04/2019

“Ārējais klimats / iekšējais laiks” ir jauno latviešu laikmetīgas dejas mākslinieku darbu radīšanas un izrādīšanas platforma, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar /Dirty Deal Teatro/. Projekta uzmanības centrā ir dejotāji un horeogrāfi, kas 2018. gadā absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju un šobrīd ir jaunākā latviešu laikmetīgās dejas paaudze. Vairākiem jaunajiem autoriem tiek piedāvāts realizēt savas radošās idejas kompaktā 20 minūšu formātā, iztiekot ar vienkāršiem tehniskajiem palīglīdzekļiem un galveno uzmanību veltot idejai vai stāstam. Ar jaunajām māksliniecēm radošā procesa laikā strādāja režisore un dramaturģe Anni Kleina (Helsinki), horeogrāfe Elīna Lutce un projekta autore Laura Stašāne. Šis ir otrais darbu vakars, kurā ar trīs īsformāta izrādēm piedalās jaunās horeogrāfes Jana Jacuka, Laura Gorodko un Arina Buboviča.

“Viss būs labi”
Ideja, horeogrāfija, izpildījums: Jana Jacuka
Horeogrāfes asistente Arina Buboviča
Janas stāsts par ģimeni un pieaugšanu sākas ar spilgtu epizodi bērnībā un ved cauri trauslajām meitas un tēva attiecībām.

“Celies”
Ideja, horeogrāfija, izpildījums: Arina Buboviča
Kā tikt galā ar ikdienas notikumu drāmu un banalitāti un no jebkuras situācijas iziet ar paceltu galvu? Arina iemēģina roku /stendapa/ žanrā.

“Kabatas izmēra poligons”
Ideja un horeogrāfija: Laura Gorodko
Izpildījums: Sabīne Neilande
Laura un Sabīne visu projekta laiku ir rūpīgi krājušas pašu izlietotos plastmasas atkritumus. Tagad tas viss nonāk uz skatuves, kur plastmasa neglābjami pārņem dzīves telpu.

Izrādes 2019. gada 6. un 24. maijā