Ar mērķi apvienot Eiropu dejā tapusi “Danse l’Europe!” aplikācija

25/02/2022

Tapusi aplikācija Danse l’Europe! (Dejo Eiropa! – franču val.) – horeogrāfa Anželēna Prelžokāža (Angelin Preljocaj) un mūziķes Žannas Adī (Jeanne Added) kopdarbs, kas radīts, atzīmējot Francijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Šis mākslas darbs piedāvā novatorisku, interaktīvu, iekļaujošu un atvērtu pieredzi, ko 2022. gada pirmajā pusē iespējams piedzīvot visā Eiropā.

Deviņu minūšu garā horeogrāfija pieejama, izmantojot īpaši šim projektam veidotu aplikāciju (Apple App Store un Google Play). Ikviens – kā amatieris, tā profesionālis – var dalīties dejas mirklī gan vienatnē, gan kolektīvā, dažādās kultūras telpās, mājās, skolā, darbā un sabiedriskās vietās.

Anželēna Prelžokāža balss franču valodā un citu mākslinieku balsis citās Eiropas valodās (latviešu valodā tekstu ierunājusi horeogrāfe Agate Bankava) vada lietotāju cauri ķermeņa iesildīšanas posmam līdz dejai, kas radīta ar jautrību un dzīvesprieku.

“Ideja izmanot jaunās tehnoloģijas, lai ar dejas palīdzību apvienotu 27 valstis un 447 miljonus iedzīvotāju, mani kā mākslinieku un arī kā eiropieti īpaši aizkustina. Šis projekts mūsu līdzpilsoņiem atgādina skaisto vēlmi dalīties un mainīties,” stāsta projekta horeogrāfs.

Aplikācijā iespējams arī aplūkot režisora Tomija Paskāla (Tommy Pascal) Eksānprovansā (Aix-en-Provence) uzņemto filmu, kurā attēlota horeogrāfija visa vecuma dejas cienītāju un  27 Eiropas dejotāju izpildījumā.

Lai piedalītos, vispirms nepieciešamas lejuplādēt lietotājprogrammu Danse l’Europe! un izvēlēties vienu no 24 Eiropas valodām, kurā vēlētos piedzīvot šo deju. Ir pieejami divi režīmi: “solo”, lai dejotu vienatnē, vai “grupa”, lai sazinātos ar citiem lietotājiem neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas vienā telpā vai dažādās Eiropas vietās. Balss vadīti, dalībnieki gatavojas, iesildās un izpilda deju katrs savā veidā.

Ikviens aplikācijas lietotājs aicināts izveidot savu dejas video un nosūtīt to uz dejas mājas (Maison de la Danse) digitālo platformu Numeridanse.tv, kā arī dalīties ar savu video sociālajos medijos, izmantojot tēmturi #Danceeurope.

Francijas prezidentūras laikā dalībnieku deju video tiks apkopoti platformā Numeridanse.tv un izveidots viens kopīgs video. Apkopojums būs pieejams Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē mājaslapā.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.