Ar dažādām aktivitātēm tiek svinēta Starptautiskā Dejas diena

24/08/2021

Ar dažādiem pasākumiem no 23. līdz 29. augustam Latvijā jau četrpadsmito reizi tiks atzīmēta Starptautiskā Dejas diena. Visi pasākumi ir bez maksas, tie paredzēti ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju, arī tiem, kuri nekad nav dejojuši.

Sākot ar pirmdienu, 23. augustu, līdz  sestdienai, 28. augustam, norisināsies ikgadējā nu jau popularitāti iemantojusī aktivitāte ”Pastaiga ar mākslinieku’’. Tā būs iespēja personiski satikt kādu no Latvijas dejas māksliniekiem, ļaujoties viņa piedāvātajam pastaigas maršrutam un noteikumiem. 

Savukārt, visas svētdienas, 29. augusta, garumā norisināsies 21 bezmaksas deju meistarklase. Četras meistarklases norisināsies digitālā vidē Zoom platformā, 18 meistarklases notiks klātienē. Šogad, ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, meistarklases Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā norisināsies ārā – Juglas vidusskolas, Rīgas 64. sākumskolas, kā arī Rīgas centra sporta kvartāla – tehniski labi aprīkotos un platības ziņā ietilpīgos sporta stadionos. Kā pieredzējušiem, tā arī mazliet ieinteresētiem – visiem ir iespēja izmēģināt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, kā arī cita veida kustību, piemēram, stepa deju. Ja esi vēlējies džezu ne tikai klausīties, bet arī dejot, apmeklē kādu no džeza bezmaksas dejas klasēm. Dejas dienas meistarklasēs tiek gaidīti gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie. Notiks arī dejas klase īpaši mātēm, kuru, iedvesmojoties no dejas izrādes “Divotne”, pasniegs Rūta Pūce, viena no šīs izrādes horeogrāfēm.

Plašāk ar Dejas dienas aktivitātēm, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties mājaslapā un Facebook. Pieteikšanās meistarklasēm mājaslapā pie izraudzītās norises.

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākās 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru pasaulē atzīmē 29. aprīlī.  Šogad līdz ar Covid-19 radītajiem ierobežojumiem Dejas dienas notikumi norisinās augustā, nevis pavasarī. Visās Dejas dienas aktivitātēs ir limitēts dalībnieku skaits un katrai Dejas dienas aktivitātei ir jāreģistrējas elektroniski.