Anna Laudere saņem prestižo baleta prēmiju “Benois de la Danse”

2019. gada 21. maijā Maskavas Lielajā teātrī norisinājās par baleta mākslas “Oskaru” dēvētās “Benois de la Danse” prēmijas ceremonija un galā koncerts. Paralēli balvām kategorijās par horeogrāfa, scenogrāfa, komponista, dejotāja un dejotājas sniegumu, par kurām cīnās visu prestižāko pasaules baleta trupu pārstāvji, tiek piešķirtas arī divas īpašās prēmijas. Ar balvu par dejai veltītu mūžu tika godināts horeogrāfs Jirži Kilians. Savukārt, Benuā-Mjasina prēmiju (Benois-Massine Prize) saņēma latviešu baletdejotāja, Hamburgas baleta primabalerīna Anna Laudere. Informācija par visiem laureātiem pieejama šeit (krievu valodā).

Latvijas Dejas informācijas centrs sazinājās ar laureāti un lūdza komentēt izjūtas, izpelnoties augsto novērtējumu.

Anna Laudere: “Šī balva man liek aizdomāties par visiem tiem cilvēkiem, kuri man ir palīdzējuši to saņemt un bez kuriem tas nebūtu bijis iespējams. Pirmkārt, par savu ģimeni!!! Kuri vienmēr ir man līdzās – visos priekos un bēdās. Kuru mīlestība, atbalsts un padomi ir mani stiprinājuši jebkurā situācijā. Par maniem pedagogiem Irinu Jakobsoni un Kevinu Haiganu, kuri veltījuši gan savu oficiālo (mēģinājumu), gan brīvo laiku, lai mani lēnām, bet rūpīgi izmācītu, kā arī vienmēr morāli atbalstījuši un bijuši pacietīgi. Un, protams, pašu Džonu Noimaijeru, kura unikālās horeogrāfijas, viņa uzticība un mīlestība pret mani, viņa attieksme pret darbu ir man tik daudz mācījuši un izveidojuši par baleta mākslinieci. Bez šiem cilvēkiem tas nebūtu bijis iespējams. Paldies, paldies, paldies!!! Man prieks, ka ar šo balvu varu viņus iepriecināt. Kā arī, protams, pašai ir prieks apzināties, ko ar godīgu un patiesu darbu var sasniegt. Prieks un lepnums, ka esmu tik augstu novērtēta lielajā baleta pasaulē, kā arī, ka esmu no Latvijas, kuru tik ļoti mīlu!”

Latvijas Dejas informācijas centrs nesen viesojās pie Annas Lauderes Hamburgā. Ekskluzīvā intervijā viņa stāsta par savu profesionālo ceļu, tostarp darbu pie leģendārā horeogrāfa Džona Noimaijera. Viņa runā gan par baleta tumšajām aizkulisēm, gan par kopdarbu ar vīru Edvinu Revazovu. Video iekļauti arī fragmenti no Annas izrādēm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.