Aicinām autorus pieteikties projektam “Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt”

25/06/2020

Dance.lv žurnāls aicina dejas un citu mākslas jomu rakstu autorus pieteikties projektam “Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt”, kas norisināsies jūlijā interneta žurnāla platformā www.dance.lv.

Projekta ietvaros būs jāraksta autordarbs, iedvesmojoties no kāda dejas žanra (balets, laikmetīgā deja, mūsdienu deja un skatuviskā tautas deja) horeogrāfa veidotas dejas miniatūras video formātā (2–3 min), zinot tikai horeogrāfiskā darba nosaukumu un vienu publicitātes teikumu.

Mērķis – rādīt piemēru, kā var uztvert deju, ko par to var domāt, kā par to spriest un aprakstīt, kā ideju formulēšanai izmantot tikai pašu deju bez lielas aprakstošās informācijas un norādēm no horeogrāfu puses.

Pēc recenzijas/autordarba uzrakstīšanas publicēts tiks gan dejas video, gan autoru rakstītais, gan arī pašu horeogrāfu sākotnējās vīzijas, radošā darba piezīmes un secinājumi, tā atklājot skatītājam/lasītājam daudzšķautņainās dejas radīšanas un uztveršanas iespējas. 

Pietikšanās līdz 2. jūlijam, rakstot uz info@dance.lv.

Pieteikumā jānorāda

  1. vārds, uzvārds, kontaktinformācija;
  2. saite uz kādu savu iepriekšējo publikāciju, ar kuras palīdzību vēlies iepazīstināt ar sevi šī uzsaukuma sakarā (medijos, savā blogā u. c.);
  3. divi teikumi, kāpēc vēlies piedalīties šajā projektā. 

Autors par darbu saņemts autoratlīdzību.

Raksta apjoms 1–2 lapas.

Projektu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu.

Attēls: Krista Briģe

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.