Aicinām autorus pieteikties projektam “Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt”

12/10/2020

Dance.lv žurnāls jau otro reizi aicina dejas un citu mākslas jomu rakstu autorus pieteikties projektam “Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt”, kas norisināsies novembrī un decembrī  interneta žurnāla platformā www.dance.lv.

Projekta ietvaros būs jāraksta autordarbs, iedvesmojoties no kāda dejas žanra (balets, laikmetīgā deja, skatuviskā tautas deja, laikmetīgais džezs) horeogrāfa veidotas dejas miniatūras video formātā (3 min), zinot tikai horeogrāfiskā darba nosaukumu un vienu anotācijas teikumu.

Mērķis – rādīt piemēru, kā var uztvert deju, ko par to var domāt, kā par to spriest un aprakstīt, kā ideju formulēšanai izmantot tikai pašu deju bez lielas aprakstošās informācijas un norādēm no horeogrāfu puses.

Pēc recenzijas/autordarba uzrakstīšanas publicēts tiks gan dejas video, gan autoru rakstītais, gan arī pašu horeogrāfu sākotnējās vīzijas, radošā darba piezīmes un secinājumi, tā atklājot skatītājam/lasītājam daudzšķautņainās dejas radīšanas un uztveršanas iespējas.

Pietikšanās līdz 23. oktobrim, rakstot uz info@dance.lv.

Pieteikumā jānorāda:

  1. vārds, uzvārds, kontaktinformācija;
  2. saite uz kādu savu iepriekšējo publikāciju, ar kuras palīdzību vēlies iepazīstināt ar sevi šī uzsaukuma sakarā (medijos, savā blogā u. c.);
  3. divi teikumi, kāpēc vēlies piedalīties šajā projektā.

Autors par darbu saņemts autoratlīdzību.

Raksta apjoms 3500 zīmes.

Projektu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs ar Latvijas Kultūras ministrijas un Valsts Kūltūrkapitāla fonda balstu.

Ar projekta pirmo posmu, kas norisinājās 2020. gada vasarā, vari iepazīties šeit.

Attēls: Krista Briģe

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.