Aicina pieteikties meistarklasēm un laboratorijai Kīta Henesija vadībā

31/08/2021

Septembra sākumā Rīgā viesosies starptautiski novērtēts ASV kustību mākslinieks, horeogrāfs un pasniedzējs Kīts Henesijs (Keith Hennessy, Sanfrancisko). Laika posmā no 10. septembra līdz 17. septembrim intensīvi norisināsies Kīta Henesija vadītas meistarklases un kustību laboratorija, kurās piedalīties aicināts ikviens performances un kustību mākslas interesents, it sevišķi skatuves mākslas profesionāļi – horeogrāfi, dejotāji, aktieri, režisori, producenti, dramaturgi, kuratori.

Kīts Henesijs arī veidos šī gada starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” noslēguma ceremoniju 18. septembrī plkst. 20.00 Vidzemes tirgū, kur skatītājiem būs iespēja redzēt laboratorijas laikā radīto.

No 10. līdz 13. septembrim, katru dienu deju studijā “Dzirnas”  (Lāčplēša iela 106 k-1) norisināsies:

  • plkst.10.00–13.00 meistarklase,
  • plkst.13.00–14.15 pārtraukums,
  • plkst.15.15–18.00/19.00 atvērta laboratorija.

No 14. līdz 17. septembrim turpināsies atvērtā laboratorija, bet nu jau specifiskāk un konkrētāk – kā mēģinājumi topošajai performancei. Tiem, kas apmeklēs meistarklases un laboratoriju, būs iespēja piedalīties performancē “Vēl ne” starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus”  noslēgumā.

Kolektīvās dziedināšanas eksperiments “Vēl ne” ir atbildes reakcija uz mūsdienu politiskajām krīzēm. Laikā, kad nākotne ved mūs nezināmā virzienā, meistarklases un laboratorija atklās reālu kvīru  iemiesošanās praksi. Intensīvā tempā kopīgi strādājot eksperimentālās dejas, improvizētu priekšnesumu, sirds dalīšanās un politisku diskusiju laboratorijā, “Vēl ne” būs īss mirklis, kas čakarējas ar laika, kapitāla, varas un iztēles normām. Ķermeņi, skaņas, tērpi, skulptūras, ar vietu saistīti eksperimenti, sarunas, kas nekad nebeidzas… viss kļūst par horeogrāfijas potenciālu vienreizējai performancei. Mērķis ir no jauna iztēloties un iemiesot “vēl ne” konceptu,  apzinoties, ka cita pasaule ir iespējama, un darboties, lai radītu apstākļus tās tapšanai.

Lai pieteiktos meistarklasēm un laboratorijai, rakstiet horasoc@gmail.com

Kīts Henesijs tiek uzskatīts par dzimuma minoritāšu un AIDS tematikas pionieri kustību un performances mākslā. Henesijs ir atpazīstams ar  savām nelineārajām performances kolāžām, kas apvieno deju, runāšanu, dziedāšanu, dizainu un vizuālo mākslu, kā arī bieži vien grauj neredzamo barjeru starp izpildītāju un skatītāju. Henesijs izceļas ar patiesu interesi un spēju sapludināt performances mākslu ar kopienas konstruēšanu. Henesiju dēvē par izteikti sociāli aktīvu mākslinieku.

!! Meistarklasēs un laboratorijā varēs piedalīties tikai, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu !!

Projektu atbalsta: ASV vēstniecība Latvijā un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kīta Henesija meistarklases, laboratorija un performance “Vēl ne” top sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu.

Foto: Robijs Svīnijs (Robbie Sweeney)