Radošās rakstniecības kurss

Aicina pieteikties dejas iedvesmotas radošās rakstniecības programmai

15/06/2020

Līdz 17. jūnijam interesenti aicināti pieteikties sešu nedēļu ilgai radošās rakstniecības programmai tiešsaistē. Programmas pamatā būs radošs darbs tekstu un koncepciju veidošanā, gūstot iedvesmu no dažādiem mūsdienu dejas darbiem.

Programmas saturu veidojis amerikāņu horeogrāfs un multimākslinieks Džordžs de la Pena, kurš izvēlējies ne vien tēmas, bet arī veicis interviju sesijas ar pazīstamiem mūsdienu horeogrāfiem. Šīs intervijas programmas kontekstā kalpo kā izziņas un iedvesmas avoti radošu tekstu un koncepciju izstrādē.

Sešu nodarbību ietvaros tiks aplūkoti ievērojamu amerikāņu horeogrāfu skatuviskās dejas uzvedumi un to tēmas, radošā procesā mēģinot tās attīstīt tekstuālos darbos. Nodarbības vadīs dzejniece Madara Gruntmane. Aplūkojamo dejas mākslu piemērs būs plašs – no japāņu buto dejām līdz hiphopam, laikmetīgajai dejai un klasiskiem piemēriem.

Dalībai programmā var pieteikties ikkatrs interesents vecumā no 18 līdz 25 gadiem, sūtot pieteikumu uz adresi us.embassy.riga@gmail.com vai madara.gruntmane@gmail.com līdz 17. jūnijam. Dalībai programmā tiks izraudzīti 10 interesenti. Pirmā nodarbība notiks 19. jūnijā.

Programmas mērķis ir attīstīt radošumu, rast iedvesmu, papildināt zināšanas un gūt pieredzi starpžanru koncepciju izveidē un tekstu izstrādē. Šī programma Latvijā tiek īstenota Aiovas Universitātes Starptautiskās rakstniecības programmas ietvaros sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.

Foto: Endrjū Nīls (Andrew Neel), https://unsplash.com/