26. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls atgriežas ar šovu par Deividu Boviju un citiem pasākumiem Rīgā, Rēzeknē un Preiļos

21/09/2021

Pēc Covid-19 ierobežojumu izraisītās pauzes pagājušajā gadā Starptautiskais Baltijas baleta festivāls šogad atgriežas un no 1. līdz 12. oktobrim norisināsies Rīgā, Rēzeknē un Preiļos.

Paliekot uzticīgs savam moto “No klasikas līdz avangardam”, 26. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls piedāvā izrādes, kas atspoguļo mūsdienu dejas mākslas tendences. Pasaulslavenās laikmetīgā baleta kompānijas “Complexions” (ASV) izrāde/šovs “Star Dust”, kas veltīta britu rokmūziķim Deividam Bovijam un ar panākumiem izrādīta daudzās pasaules valstīs, būs skatāma Rīgā un Rēzeknē. Izrāde ir elpu aizraujošs mūzikas un neordināras personības talanta sakausējums dejas valodā.

Rokrakstu baletā turpina izkopt Igaunijas, Lietuvas un Latvijas baleta meistari, kuru sniegumā skatītāji varēs baudīt gan klasikas meistardarbus, gan oriģinālhoreogrāfijas priekšnesumus. Daudziem atklājums būs Somijas Nacionālā baleta mākslinieku savdabīgais sniegums, bet, kas notiek, kad uz vienas skatuves satiekas brīvdomīgie franču modernā baleta talanti “Cie De Facto” un lietuviešu “Šeiko Dance Company” – tas jāredz izrādēs Rīgā un Preiļos. Savukārt ieskatīties, kas notiek baleta dzīves aizkulisēs Covid  laikā, aicinās Igaunijas baleta foto mākslinieku darbu izstāde VEF Kultūras pilī. Kinoteātrī “Splendid Palace” notiks īpašs seanss, kurā tiks izrādīta dokumentālā filma “Draw a Line – Richard Siegal and the Ballet of Difference” (2019).

Festivāla direktore Lita Beiris ir apņēmības pilna: ”Kad pagājušajā gadā festivāls tika pārtraukts, visi bijām lielā neziņā, taču mākslinieki un mēs, festivāla organizatori, apsolījām sev un skatītājiem noteikti rast iespēju parādīt šīs brīnišķīgās izrādes. Es ļoti ceru, ka apstākļi būs labvēlīgi un oktobra sākums paies 26. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla zīmē, jo mēs visi esam ļoti noilgojušies pēc tās īpašās sajūtas, ko sniedz balets un dejas māksla!”

Vairāk par festivālu ŠEIT.

Biļešu iegāde – “Biļešu paradīze”.

Ieeja ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.