ADRIANA RUSSI meistarklases Rīgā

11/03/2011

ADRIANA RUSSI (Šveice)

meistaklases kontaktimprovizācijā un skatuves improvizācijas mākslā

NO TEHNIKAS LĪDZ IZRĀDEI…

…jeb ko var pastāstīt mūsu rokas, kājas un citas ķermeņa daļas…

 

No 1. līdz 3. aprīlim, Hi Centra telpās, Maskavas ielā 1, Rīgā

Šajā meistarklasē mēs pētīsim saistību starp tehniku un uzstāšanos; to, kā iemaņas kontaktimprovizācijā un zināšanas par kompozīciju, kas rodas šeit un tagad, – bagātina viens otru. Mēs pievērsīsim uzmanību tam, kā mēs izmantojam rokas un kājas, tātad saistībai starp centru un perifēriju. Rīta nodarbībās mēs improvizēsim, dejojot solo, duetos un trio. Apskatīsim veidus, kā prasmīgi izmantot gravitācijas spēka īpatnības, kā kustēties gan augšup, gan lejup, un kā no lidojuma un kritiena radīt deju.

Vakara nodarbībās mēs šķērsosim kontaktimprovizācijas tehnikas un improvizācijas robežas, lai redzētu, kas ir tas, kas mainās, kad mēs dejojam publikas priekšā. Tas attiecas uz tagadnes mirkļa apzināšanos, kā arī iekšējās un ārējās telpas vienotību. Uzticēšanās saviem instinktiem un intuīcijai ir tikpat svarīga, kā zināšanas par dejas kompozīciju un kontaktimprovizācijas tehniskajiem paņēmieniem. Esiet gatavi daudz kustēties, iedziļināties smalkajā darbā ar savu ķermeni un saņemt pozitīvo skatuves enerģijas lādiņu!

Programma:

01.aprīlis : 19:00 – 21:30

02. aprīlis: 12:00 – 14:00; 16:00 – 19:00 + JAM!

03.aprīlis: 11:00 – 13:00; 14:00 – 16:00;

Svētdienas vakarā: SKATUVES IMPROVIZĀCIJU VAKARS!

 

Ikviens meistarklases dalībnieks, kurš vēlēsies praksi pārveidot par realitāti, varēs piedalīties SKATUVES IMPROVIZĀCIJU VAKARĀ! Neaizmirstiet, ka iemācīties uzstāties publikas priekšā ir iespējams tikai uzstājoties publikas priekšā!

 

Par Adrianu:

Adrians Russi ir viens no vadošajiem kontaktimprovizācijas (KI) un brīvās improvizācijas pasniedzējiem, dejotājiem un kustību terapeitiem no Šveices, kas ir cieši saistīts ar dejas improvizācijas mākslu kopš 1992. gada. Pēc Jaunās dejas studijām Freiburgā, Vācijā, viņš turpināja izglītoties pie dažādiem skolotājiem, tostarp pie Stīva Pakstona un Nensijas Stārkas-Smitas, kas 70-tajos gados kopā ar citiem grupas biedriem ASV lika pamatus kontaktimprovizācijai kā dejas formai.

Savā apmācībā Adrians koncentrējas uz tehniskajiem KI aspektiem (vieglumu, precizitāti un spēku), kā arī uz uztveres īpatnībām (sajūtas, saikne starp augšu un apakšu, iekšējo un ārējo telpu) un radošumu, ko nodrošina skaidra sava ķermeņa izpratne. Adrianam rotaļīgums, dziļa iesaistīšanās dejā un cieņa pret citiem ir pamats, lai sasniegtu visas iespējamās virsotnes KI dejā.

Viņa pasniegšanas ģeogrāfija ietver sevī gan Krieviju, gan Japānu, Vāciju, Ukrainu, Izraēlu, Spāniju, utt. Adrians ir piedalījies vairāku KI festivālu, JAMu un pasniedzēju satikšanās organizēšanā, to skaitā – Maskavas Kontaktimprovizācijas festivāla un Starptaustiskā Bernes Jam rikošānā. Vairāk informācijas: www.adrianrussi.com

DALĪBAS MAKSA: Ls 35-40; Atsevišķas nodarbības cena: Ls 12;

Atlaides LKA, LKK dejas nodaļas studentiem ( ja grupā ir 3 cilvēki ) un HA biedra karšu īpašniekiem.

Meistarklasēs ir aicināti piedalīties dažādas sagatavotības pakāpēs dejotāji!

 

PIETEIKŠANĀS UN JAUTĀJUMI:

 

Inese Auziņa, auzina@gmail.com, t.+371 2 926219

Latvijas Profesionālā mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija sadarbība ar Hi Centru.