Mūsu horeogrāfi Ņujorkā!

12/01/2014

Jau rīt, 2013. gada 13. janvārī plkst. 20:00 horeogrāfi no Latvijas Kristīne Vismane un Dmitrijs Gaitjukevičs dejos Ņujorkā, turklāt dejas mākslas kontekstā leģendārajā Džadsona baznīcā (Judson Memorial Church, 55 Washington Square South, New York), kur reiz dzima postmodernā deja, kas uz visiem laikiem mainīja priekšstatus par to, kas ir deja un kas nav deja. Uzstāšanas notiks Movement Research (informācija par pilnu vakara programmu atrodama šeit) izrāžu vakara ietvaros. Otra publiska parādīšanās abiem horeogrāfiem būs 22. janvārī 19:30 New York Live Arts studijā (219 W 19th Street, New York), kur pēc izrādes būs arī neliela saruna ar publiku Movement Research pārstāvja Levi Gonzaleza vadībā. Papildus informācija: http://www.newyorklivearts.org/event/Gaitjukevics_Vismane Kristīne Vismane un Dmitrijs Gaitjukevičs no 9. līdz 26. janvārim dzīvo rezidencē Ņujorkā, pateicoties organizācijas Movement Research un Latvijas mākslinieku sadarbības projektam MRX/Latvia. Viņi apmeklēs dejas izrādes, kuras tiks izrādītas ikgadējās APAP (Association for Performing Arts Presenters) programmas ietvaros, dejos Džadsona baznīcā un New York Live Arts (NYLA), kā arī no 13. līdz 17. janvārim un no 20. līdz 24. janvārim apmeklēs MR MELT meistarklases.

Lai dzirdētu pāris vārdus arī no pašiem māksliniekiem, sazinājāmies ar viņiem elektroniski un jautājām, ko viņi Ņujorkā darīs un ko šis notikums viņiem nozīmē un dod? Dmitrijs stāsta, ka Džadsona baznīcā dejos savu jauno solo ar nosaukumu “Dive”, bet tas gan vēl pagaidām būšot tikai darbs procesā. Horeogrāfs ir pateicīgs Olgai Žitluhinai par kontaktiem un lielisko iespēju. Vēl Dmitrijs stāsta, ka apmeklēs meistarklases, skatīsies izrādes un “būvēs” kontaktus. Par visu sīkāk sola pastāstīt, kad atgriezīsies, jo tad arī zināšot, ko šis brauciens viņam deva. Turēsim pie vārda!

Kristīne pastāsta vairāk par pašu projektu MRX/Latvia, kura mērķis ir veicināt apmaiņu starp māksliniekiem, atbalstot māksliniecisko procesu un dialogu. Horeogrāfiem ir dota iespēja dalīties ar savu praksi neformālā veidā. Tieši tādēļ viņi ir aicināti rādīt nevis gatavas izrādes, bet gan darbus, kas ir procesā, izmantojot tikai pašus vienkāršākos tehniskos risinājumus. Kristīne stāsta, ka ieeja uz abām izrādēm 13. un 22. janvārī ir bez maksas, var nākt jebkurš, tikai jāierodas laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Ja jūs vai jūsu draugi esat Ņujorkā, nepalaidiet garām iespēju!

Kristīne Džadsona baznīcā rādīs mazliet uzlabotu izrādes “Zeir” versiju. Horeogrāfe raksta, ka nevarēja atturēties no kārdinājuma savu izrādi rādīt tieši šajā telpā, kā nekā viņas darbā “Zeir” darbojas iedomāta asistente Triša Brauna, kas bija viena no aktīvākajiem 60. gadu postmodernistiem un dejoja tieši tajās pašās telpās. NYLA Kristīne rādīs jauno izrādi, kas pašreiz top, “Intervija ar Madonnu”. Kamēr horeogrāfe būs Ņujorkā, tur ieradīsies arī izrādes komponists Jēkabs Nīmanis. Abiem ir arī dotas mēģinājumu telpas, tā kā būs iespēja radoši darboties.  Pēc garā notikumu izklāsta Kristīne piebilst: “Šo visu izvērtējot, gribas tikai uzsaukties SUPER! Bet tas nav vēl viss! Mēs varam doties bez maksas uz izvēlētajām festivāla American Realness izrādēm. Mēs redzēsim un, cerams, iepazīsimies ar tādiem māksliniekiem, kā Hether Kravas, Juliana May, Marten Spanberg, Michaelle Boule utt. Un plus mums ir iespēja 2 nedēļas doties uz bezmaksas meistarklasēm pie veterāniem Lance Gries, Jeanine Durn, John Jaspers un Ismael Houston- Jones.”

Atbildot uz jautājumu par to, ko šis notikums nozīmē, Kristīne raksta: “Guvu apstiprinājumu, ka lielā mērā sapņi piepildās. Un tas nav tieši par Ņujorku, bet gan par māksliniekiem, kas tur ir atradušies un atrodas. Pirms diviem gadiem, taisot “Zeir”, es iztēlojos, ka es to rādu Judson Church teātrī, tas nāca komplektā ar to, ka rotaļājos ar ideju par Trišu kā savu padomdevēju. Nepagāja divi gadi, un nu domas materializējās. Man liekas, es vēl īsti neaptveru, ka tas notiek, ko tas īsti nozīmē. Esmu ļoti priecīga par šo iespēju! Skaisti! Ne katru dienu tāda rodas un par to esmu pateicīga Olgai, kas tādu iespēju ir devusi. Kā tas notika, man vēl pašai nav zināms. Ir sajūta, ka ļoti daudz ko iemācīšos un sasmelšos iedvesmu.”

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.