“VIENRADŽUS MEKLĒJOT”. Festivāls “Homo Novus”

06/09/2021
When:
15/09/2021 @ 18:30 – 19:30
2021-09-15T18:30:00+03:00
2021-09-15T19:30:00+03:00
Where:
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Jaņa Rozentāla laukums 1
Rīga
Cost:
10 EUR

Mēs neko nezinām par vienradžiem. To pēdas ir pazudušas cilvēku alkatības dēļ, bet pats mītiskais dzīvnieks kļuvis par trausluma un izmiršanas simbolu. Izrādē “Meklējot vienradžus” Kjāra Bersani atdod savu miesu, muskuļus un kaulus, savas acis un elpu vienradzim. Mītiskais dzīvnieks atgriežas cilvēku vidū uz pavisam īsu mirkli, lai jau drīz dotos prom, atpakaļ pie savējiem. Izrādē “Meklējot vienradžus” itāļu horeogrāfe pēta ķermeņa politiskos aspektus un to, cik ļoti tas ir pakļauts apkārtējo interpretācijai un gaidām.

Kjāra Bersani ir itāļu vizuālā un performances māksliniece, kas sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Alesandro Šaroni, Rodrigo Garsija, Žeroms Bels un citi. Kjāras prakses centrā ir ķermenis kā politiska kategorija. 2019. gadā Kjāra saņēma prestižo UBU balvu kā labākā jaunā izpildītāja.

Autore, izpildītāja: Kjāra Bersani
Mūzika: F. de Izabella
Gaismas: Valeria Foti
Tehniskā režija: Paolo Ticjanels
Dramaturģiskais atbalsts: Luka Pončeta
Mentors: Alesandro Šaroni
Producenti: Džūlija Traversi, Corpoceleste_C.C.00 #
Administratīvais atbalsts: Kjāra Fava
Festivāla izrādes producente / Local producer: Nora Latiša, Latvijas Jaunā teātra institūts

Piekļuves apraksts: ērta piekļuve no Esplanādes parka puses. Ēkā ir lifts, kas ved uz visiem stāviem. Ir arī pielāgotas labierīcības. Izrāde ir izteikti vizuāla.

Rūpējoties par citu apmeklētāju, mākslinieku un komandas drošību, festivālu klātienē būs iespējams apmeklēt, tikai uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu (derīguma termiņš – 6 mēneši) un personu apliecinošu dokumentu. Līdz ar to klātienē festivāls šogad diemžēl būs pieejams apmeklētājiem no 12 gadu vecuma.

Foto: Roberta Segata Courtesy Centrale Fies