VĒJAINĀKĀ DIENA, KĀDA JEBKAD BIJUSI. “Punctum” festivāla atklāšanas performance

03/05/2022
When:
25/05/2022 @ 18:00 – 19:30
2022-05-25T18:00:00+03:00
2022-05-25T19:30:00+03:00
Where:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja laukums (parka pusē)
Cost:
Free

Jau gandrīz desmit gadus visā pasaulē notiek brīnišķīgs un iedvesmojošs notikums  „Vējainākā diena, kāda jebkad bijusi”  (The Most Wuthering Heights Day Ever), pulcējot visdažādākos cilvēkus, kas vienojas dejā kā brīvības, mīlestības un vienotības apliecinājumā. Atklājot literatūras žurnāla Punctum festivālu, ikviens neatkarīgi no vecuma, dzimuma, ķermeņa iemaņām, kultūras un etniskās piederības ir aicināts dejas mākslinieces Kristīnes Brīniņas vadībā apgūt Keitas Bušas 1987. gada dziesmas “Kalnu aukas” videoklipa kustības. Kopīgā deja ir kā atgādinājums, ka neesam vieni. Mēs esam viens otram, lai iztēlotos un veidotu kopīgu rītdienu.

Performances beigās kā vienojoša un atbrīvojoša kulminācija Keitas Bušas dziesmu nomainīs ukraiņu folkmūzikas kvarteta, “etniskā haosa” pārstāvju DakhaBrakha dziesma Baby, kas simboliska protesta veidā iestāsies par brīvību un mieru Ukrainā un visā pasaulē.

Apģērbs: zilā vai dzeltenā krāsā.

KRISTĪNE BRĪNIŅA (1987) ir neatkarīga horeogrāfe, dejotāja un izpildītāja. Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē. Kristīne ir piedalījusies starptautiskos projektos Latvijā, Kiprā, Turcijā, Norvēģijā, Luksemburgā, Islandē, ASV, Korejā u. c. 2021. un 2022. gadā Kristīne ieguva Liepājas Kultūras balvu par izcilu netradicionālu teātra izrāžu formu īstenošanu Liepājas pilsētvidē un 2021. gadā Dance.lv žurnāla redakcijas balvu par redzamu un aktuālu darbošanos dejas nozarē, aicinot pārvērtēt mākslas uzdevumus un robežas. Viņas darbi balstīti ikdienas dzīves situācijās, kas piesardzīgā un trauslā veidā ar šķietami vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnestas mākslas formās. To izpildītāji var būt skatuves profesionāļi, kā arī cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.