1. Home
  2. /
  3. Events
  4. /
  5. VAIGS PIE VAIGA / CHEEK TO CHEEK. Festivāls “Vides deja” Lūznavā

VAIGS PIE VAIGA / CHEEK TO CHEEK. Festivāls “Vides deja” Lūznavā

When:
09/08/2018 @ 21:00 – 21:45
2018-08-09T21:00:00+03:00
2018-08-09T21:45:00+03:00
Where:
Lūznava
Cost:
Free
VAIGS PIE VAIGA / CHEEK TO CHEEK. Festivāls "Vides deja" Lūznavā @ Lūznava

 Laikmetīgās dejas izrāde veidota pēc nozīmīga spāņu izcelsmes rakstnieka, dzejnieka un dramaturga Federiko Garsija Lorka lugas “Bernardas Albas māja” (La casa de Bernarda Alba) motīviem.

   Izrādē piedalās piecpadsmit topošie dejas mākslinieki, analizējot un pētot sievietes lomu sabiedrībā gan lugas varoņu laikā, gan mūsdienās.
   Dejas izrādes “Cheek to cheek’’ spēcīgs un pasaulīgs motīvs būs Laimas Jansones kokles skanējums.

   F.G.Lorkas lugas “Bernardas Albas māja” pamatā ir ir traģisks stāsts par piecām māsām, kuras pakļautas savas mātes pārspīlēti augstajām morāles prasībām. Lugas darbības laikā šīs sievietes neveiksmīgi meklē ceļus un veidus, kā tikt ārā no savas mātes mājas. Kā arī lugas sižetu dramatiskāku padara apstāklis, kā māsas iemīl vienu vīrieti, kā rezultātā sākas savstarpēja cīņa ar traģisku noslēgumu.
   Lai arī dejas izrādē ‘’ Cheek to cheek’’ nav iecerēts mēģināt pārstāstīt secīgi lugas sižetu, izrādē intensīvi tiek strādāts ar saturu un pētītas divas tematiskās līnijas. Viena ir spēcīgās sievietes tēls sabiedrībā kā galvenā ‘’mājas pavarda’’ sargātāja. Otra dejas izrādes sižeta līnija ir mīlestība – mātes mīlestība, mīlestība pret vīrieti, tās neiedomājami lielais spēks, kurš nestrukturēts var kļūt postošs.
   Lugai raksturīgais dramatisms un emocionāla kaisle dejas izrādē ‘’Cheek to cheek’’ tiek risināta, izpausta un attēlota izmantojot Mangas principu – fragmentārisms un spēcīga vizualitāte. Katrs dejotājs atspoguļo savu lugas tematikas izpētes rezultātu, kas vēlāk kombinēts O.Žitluhinas un R.Galkinas horeogrāfijā pēc komiksa principa – īsi , sakoncentrēti fragmenti, izteikti vizuāli, saglabājot ritumu un stāsta ritmiku.
   Svarīga izrādes daļa ir vizuālitāte, kur izrādes scenogrāfija ir jaunā un Latvijā plaši zināmā arhitekta Didža Jaunzema veikums.

Horeogrāfe: Olga Žitluhina, Ramona Galkina
Dejotāji: Ksenija Simanova, Jana Jacuka, Līga Ūbele, Nauris Miķelis Goba, Alise Madara Bokaldere, Laura Gorodko, Laura Kušķe, Arina Buboviča, Alīna Mihailova, Sabīne Neilande, Ieva Beatrise Vilkauša, Anuš Cvetkova un Dana Zvonarjova.
Scenogrāfs: Didzis Jaunzems
Kostīmu māksliniece: Agnese Spridzāne
Mūziķe: Laima Jansone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.